Sultangazi

Suphi Asiltürk 4. Sıradan Milletvekili Adayı

Uzun yıllardır Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde iş ve siyaset dünyasında başarılı işlere imza atan Yeniden Doğuş Partisi (YDP) Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Suphi Asiltürk, 23 Ocakta yapılacak erken seçimlerinde Yeniden Doğuş Partisi milletvekili adayı oldu.

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti’nde başarılara imza atan Suphi Asiltürk Yeniden Doğuş Partisi milletvekili adayı oldu. 4. Sıradan milletvekili adayı olan Asiltürk, CMR Reklam ve CMR Çiğköfte Şirketleri’nin yönetim kurulu başkanlığını yürütmekte. 1978 yılı Adıyaman doğumlu olan Suphi Asiltürk, birçok sivil toplum kuruluşunda görev aldı.

Halen KKTC Tüm Adıyamanlılar Dernek Başkanı ve Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanlığını yürütmekte.

Halen Yeniden Doğuş Partisi Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyeliği görevini yapan Suphi Asiltürk yaptığı açıklamada, ‘Halen Yeniden Doğuş Partisi Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyeliği görevini sürdürmekteyim.

23. Ocak’ta yapılacak olan erken seçimde Lefkoşa YDP Milletvekili Aday Adayıyım. Ülkemizin Ekonomi ve Siyasi İstikrarı İçin, daha güçlü bir KKTC için, ülkemiz ve milletimizin refahı, huzuru, barışı sağlayacak bir yapının oluşmasında Milletimiz de yetki istiyorum. Rabbim çıkmış olduğumuz bu kutlu yolda yar ve yardımcımız olsun inşallah. Devletimize ve Milletimize hayırlı hizmetler de bulunmayı Allah’ım nasip eylesin inşallah. Değerli kardeşim desteklerinizi bekliyorum’ dedi.

Suphi ASİLTÜRK

Adıyaman 1978 yılında doğdu. Öğrenimini İstanbul Gazi Osman Paşa İmam Hatip Lisesinde tamamlayan, evli ve 6 çocuk babası olan Asiltürk Lefkoşa da ikamet etmekte.

İş hayatına Türkiye’de kurmuş olduğu gıda şirketi ile başlayan Asiltürk, şu anda KKTC’ de kurduğu CMR Reklam ve CMR Çiğköfte Şirketleri ile iş hayatıma devam etmekte.

Ülke de bulunduğu süre içerisinde birçok sivil toplum kuruluşları, dernek ve yardım kuruluşlarında aktif görevler alan Suphi Asiltürk , KKTC Tüm Adıyamanlılar Dernek Başkanı ve Anadolu Dernekler Federasyonu Başkanlığını yürütmekte.

Halen Yeniden Doğuş Partisi Teşkilatlandırmadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı ve MYK Üyeliği görevini sürdürmekte.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek