Spor

Sultanşehir FK 10. Kuruluş Yıl Dönümünü Kutladı

Sultanşehir Futbol Kulübü 10 kuruluş yıl dönümünü ilçe protokolünün katıldığı coşkulu bir törenle kutladı. Şampiyon olan U14 Takımının kupa töreninin de yapıldığı kutlamada büyük hedeflere doğru birlikte yürüyoruz mesajları verildi.

2012 yılında Fetih 1453 Spor Kulübü adıyla kurulan kulüp geçtiğimiz yılarda isim değişikliği yaparak Sultanşehir Futbol Kulübü adını almıştı. Tesis ve lokali olmamasına rağmen bünyesinde 150’den fazla sporcu bulunduran kulübün U14 takımı bu yıl şampiyonluk kupasını kazandı.

Kuruluşunun 10 yıl dönümü nedeniyle düzenlenene kutlamalara ilçe protokolü ve spor camiası geniş bir katılım gösterdi.

Programa Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun,  siyasi parti ilçe başkanları, spor kulübü temsilcileri, STK temsilcileri, sporcular ve aileleri ile ok sayıda davetli katıldı.

Kur’an’ı Kerim tilaveti ile başlayan program İstiklal Marşının okunmasıyla devam etti.

Programda bir selamlama konuşması yapan Sultanşehir FK Başkanı Oğuz Erkan, hedeflerinin büyük olduğunu hatırlatarak , “Sporun ve sporcunun sadece dakikaya odaklı bir yaşam ve heyecanı olmamalı. Biz sporcularımızın eğitim sürecini ve yaşam boyu kendi kişisel gelişimini de önemsiyoruz.

Görün tesis ve lokali olmayan bir kulübün 150’den fazla sporcusu var 112 tane aktif lisansı var TFF’de tüm kategorilerinde mücadele eden bir kulübüz ve şampiyon oluyoruz. Biz bu bereketin nereden geldiğini iyi biliyoruz’ dedi.  Sultanşehir Futbol Kulübü’nün hedeflerini büyük olduğunu kısa, orta ve uzun vadeli hedeflerinin olduğunu söyledi. Erkan, “Bizimle Yol yürüyecek değil, koşacak insan lazım. Bizimle koşmak isteyenlere kapımız açık”  diyerek şampiyonluk yolunda emeği geçen herkese ayrı ayrı teşekkür etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Av. Abdurrahman Dursun yaptığı konuşmada, spor ahlakı ile yetişen nesillerin topluma faydasından bahsederek habipler Mahallesi’nde temeli atılan tesislerde Sultanşehir Futbol Kulübüne kulüp sözü verdi.

Konuşmaların ardından şampiyon olan U14 takımının kupa töreni yapıldı. Büyük bir coşkunun yaşandığı salonda şampiyon takım uzun süre ayakta alkışlandı.

Program spor kulübüne katkı sunanlara plaket takdiminin ardından çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek