Sultangazi

Sultangazili Çocukların At Binme Heyacanı

Sultangazili Çocukların At Binme Heyacanı

Sultangazi Belediyesi, ilçede eğitim gören öğrencilere ve engelli çocuklara ücretsiz at binme imkanı sundu. Başkan Cahit Altunay da ata binerek çocuklarla birlikte keyifli anlar yaşadı.

Sultangazi Belediyesi, Mimar Sinan Kent Ormanı’nda bulunan Binicilik Tesisleri’nde ilçede eğitim gören öğrencileri ve engelli çocukları ağırladı. Ücretsiz at binme imkanı bulan çocuklar at binerek keyifli anlar yaşadı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da, tesislere gelerek at bindi. Tesis içerisinde bulunan yavru bir tayın sevimli hareketleri ise renkli görüntüler oluşturdu.

“Engelliler burada rehabilitasyon imkanı da buluyor”

At binmenin engelliler için de terapi niteliği taşıdığını belirten Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Yeşil ile mavinin harmanlandığı bu güzel mekanda at binme zevkini yaşatmış olmaktan büyük bir mutluluk duyuyoruz. Gerek ilçeden gerekse ilçe dışından çocuklarımız buraya akın ediyor. Burada en önemli özellik manej alanların çim ve kum olması. Ayrıca usta biniciler için de orman içinde tur atma imkanı olması bu işin zevkini biraz daha katmerleştiriyor. Böyle tesislere ciddi bir şekilde ihtiyaç var. Çünkü öğrencilerimizin o andaki heyecanlarına tanık oluyorum. Özellikle engelli öğrenciler burada rehabilitasyon imkanı da buluyor. Onların atla terapi almış olması inanılmaz sevindirici bir durum. Okullarından otobüslerle getirip öğrenci ve engelli kardeşlerimizden de herhangi bir ücret talep etmiyoruz” ifadelerini kullandı.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek