Sultangazi

Sultangazi’den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Büyük Destek

Sultangazi’den Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemine Büyük Destek

16 Nisan’da yapılan referandumdan %61,43 evet oyuyla çıkan Sultangazi, İstanbul’da  yeni sisteme en büyük destek veren dördüncü ilçe oldu.

Ülke genelinde katılımın yüksek olduğu oylamalarda yeni sistem %51,41 Evet oyuyla kabul edildi. Beklenenin altında bir oranla kabul edilen yeni sistem için yürütülen kampanyaların çok başarılı olmadığı gözlemlenirken, Sultangazi’nin verdiği destek ilçede yeni sistemi destekleyen AK Parti, MHP ve Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı memnun etti.

Anayasa değişikliği referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından Sultangazi’de ki kutlamalar 15 Temmuz Demokrasi ve Şehitler Meydanın’da yapıldı.

İstanbul’da yeni sisteme 21 ilçe evet derken 18 ilçede hayır dedi. Referanduma destek veren ilçe sayısı çok olsa da genele bakıldığında İstanbul %51,4 oranında hayırla ülke genelindeki oy oranlarını önemli ölçüde etkiledi.

Sultangazi’de referandum sürecinin başlamasıyla AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Belediye Başkanı Cahit Altunay  ve MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel’in çalışmaları ilçedeki         % 61,43’lük evet oylarını getirdi.

Bu seçimlerde ilçedeki bir çok mahallede hemen her gün program düzenleyerek yeni sistemi anlatmaya çalışanların sayesinde Sultangazi yine İstanbul’da adından söz ettiren ilçe oldu.

Referandum sonuçlarının açıklanmasının ardından partililere hitaben bir konuşma yapan AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, bu süreçte kendilerine destek veren teşkilat mensuplarına ve bütün Sultangazililere teşekkür etti. Türkiye’nin kararını evet yönünde verdiğini belirten Civan, AK Parti olarak büyük başarılara alışık oldukları için bu sonucu başarısız olarak nitelendirmemek gerektiğini hatırlatarak, bu referandum ülkenin kaderini değiştirecek bir referandum idi ve halkımız geleceği için önemli bir adım atıp bize zafer yaşatmıştır dedi.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’da, yine bir demokrasi zaferi yaşadıklarını ifade ederek sandığa giden bütün vatandaşlara teşekkür etti. Artık yeni Türkiye’de her şeyin daha iyiye doğru gideceğini ve siyasetin, gelişmenin, ilerlemenin vesayettin prangasından kurtulduğunu söyledi.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel sosyal medya üzerinden yaptığı açıklamada AK Parti, MHP ve BBP’nin ittifakıyla yeni sistemin kabul edildiğini, sandıktan çıkan halkın bu kararına herkesin saygı göstermesi gerektiğini belirtti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek