Sultangazi

Sultangazi’de Ramazan Coşkusu

Sultangazi’de Ramazan Coşkusu

Sultangazi’de Ramazan akşamları dolu dolu geçiyor. Dünyanın farklı ülkelerinden gelen misafirlerle iftarlarını açan Sultangazililer, tanınmış isimlerin sahne aldığı etkinlikleri izliyor. Etkinlikler kapsamında Sultangazililere çorba çeşmeleri ile hizmet verilirken, satış stantları ve kitap fuarı da ilgi odağı oldu.

On bir ayın sultanı Ramazan bereketiyle geldi. Sultangazi Belediyesi, Ramazan ayında dünyanın farklı coğrafyasında yaşayan Müslüman ülkeleri Sultangazi’de konuk ediyor. Ramazan ayı süresince her gece farklı bir ülkeye ev sahipliği yapan Sultangazi Belediyesi, iftar ve gönül sofralarında kardeşlik köprüsü kurdu.

 

RAMAZAN AKŞAMLARI

Sultangazi Belediyesi Ramazan ayının manevi iklimine uygun programları ilçe halkının da ilgi odağı oldu.

Dünyanın farklı coğrafyalarında yaşayan ülke temsilcileri ve hemşehri dernekleri ile iftarını açan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Ramazan etkinlik alanlarında da ilçe halkını yalnız bırakmıyor. Sultangazi halkının sorun, öneri ve taleplerini dinleyen Başkan Altunay’ın; çocuk ve gençlerle uzun sohbetleri dikkat çekiyor.

 

ÇORBA KAZANI VE SOĞUK LİMONATA DAĞITIMI

Sultangazi Belediyesi, Ramazan ayında evlerinde iftara yetişemeyen Sultangazililerin çorba çeşmeleriyle iftar açmalarını sağlıyor. Her yıl geleneksel olarak hazırlanan çorba çerşemeleri ilçenin 8 farklı yerinde vatandaşların hizmetine sunuluyor. Atatürk Bulvarı üzerindeki alanda ise dev çorba kazanından vatandaşlar sıcak çorbalarını alarak iftarlarını açıyor. Yine bu alanda kurulan iftar sofrasında günde 3 bin kişi iftarını açıyor.

 

Teravih namazı sonrasında ise, dev çorba kazanı, limonata çeşmesi olarak hizmet veriyor. Sultançiftliği Merkez Cami çıkışında vatandaşlara soğuk limonatalar ücretsiz ikram ediliyor. Bu hizmet ilçe genelinde bir çok camide de veriliyor.

 

SATIŞ STANTLARI

Atatürk Bulvarı üzerindeki alanda bulunan stantlarda Sultangazililer iftardan sonra alışverişlerini yapıyor. Sultangazi Meydanındaki stantlarda ise 15 farklı ülkeden misafir olan öğrenciler kendi ülkelerine ait elişi ürünlerini satışa sunuyor.

 

OTAĞ ÇADIRI

Atatürk Bulvarı üzerindeki otağ çadırında ve Sultangazi Meydanı’nda özel hazırlanmış mekanda çay ve kahvelerini yudumlayan Sultangazililer, gece geç saatlere kadar sohbet yapma imkanı buluyor.

 

KİTAP FUARI

Sultançiftliği Merkez Cami önünde açılan kitap fuarı ise kitap severlerin gözde mekanı oldu. Edebiyattan sanata, bilimden dini yayınlara kadar birçok alanda kitap satışa sunuluyor.

 

AVRUPA FUTBOL  ŞAMPİYONASI MAÇLARI

Sultangazi Belediyesi, Avrupa Futbol Şampiyonası’ndaki milli maçları, Sultangazi Merke Cami önünde  ve Belediye yanı ramazan etkinli alanında bulunan LED ekrana veriliyor. Sultangazililer, şampiyonadaki maçları ilgiyle izliyor.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek