Güncel

Sultangazi’de Nöbet Başladığı Gibi Selalarla Bitti

Sultangazi’de Nöbet Başladığı Gibi Selalarla Bitti

15 Temmuz gecesi ordu içine sızmış fetöcü teröristlerin başlattığı darbe girişimi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen ve demokrasi ile milli irade nöbetine başlayan halk, yine Cumhurbaşkanı’nın Çarşamba günü evlerimize dönebiliriz demesi üzerine nöbete bir nokta koydu. Sultangazi’de 4 noktada devam eden nöbet de dün akşam coşkulu bir kalabalıkla önce mehteran sonra da selalarla başladığı gibi sela okunarak bitirildi.

DSC_4209

15 Temmuz gecesi ordu içine sızmış fetöcü teröristlerin başlattığı darbe girişimi üzerine Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen ve demokrasi ile milli irade nöbetine başlayan halk, yine Cumhurbaşkanı’nın Çarşamba günü evlerimize dönebiliriz demesi üzerine nöbete bir nokta koydu. Sultangazi’de 4 noktada devam eden nöbet de dün akşam coşkulu bir kalabalıkla selalarla başladığı gibi sela okunarak bitirildi.

DSC_4033

Her akşam olduğu gibi yatsı namazının ardından katılımın yoğunlaştığı nöbete dün akşam ara verildi. Dün akşam nöbete Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Sultangazi Müftüsü Yusuf Sarıkaya, Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, BBP Sultangazi ilçe başkanı Nail Gün, Merkez Parti Sultangazi İlçe Başkanı Hasan Basri Özdemir, STK temsilcileri, din görevlileri, ulusal ve yerel basın ile sayısı 5000’i bulan halk katıldı.

DSC_4036

Cumhurbaşkanı Başkomutan Recep Tayyip Erdoğan’ın Beştepe’de halka hitap ettiği konuşma canlı yayınlandığı sıralarda Meydandaki hallk da Türkiye ile bir olup aynı sloganları dile getirdi.

Katılan protokolün yaptığı konuşmaların satır başları ise şöyle;

Belediye Başkanı Cahit Altunay:

DSC_4204

O puslu, karanlık ve zor gecede hain bir olay yaşandı. Ama biz ona asla karanlık gece demiyoruz. Çünkü biz o gecenin adını yeni bir ruh olarak, 15 Temmuz Zafer Gecesi kabul ediyoruz.İnşallah önümüzdeki yıl 15 Temmuz’u bir bayram olarak kutlayacağız. 15 Temmuz Türk milletinin başarısıdır. Bu zaferin kahramanı sizlersiniz. Tek güç hakimiyet kayıtsız şartsız milletindir dediniz ve destanı yazdınız. 15 Temmuz’da bu milletin ne olduğunu tüm dünyaya göstererek, tarihe altın harflerle geçtiniz. Sizler 15 Temmuz’u başararak Çanakkale ve İstiklal savaşınınm ardından 3. bir ruh olarak Yenikapı ruhunu yazdınız.

Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan:

DSC_4030

15 Temmuz bizim için bir milattı. 15 Temmuz bu vatanın evlatlarının, vatanına bayrağına sahip çıktığının göstergesiydi. Sizlerin sayesinde yeni destan yazıldı. Her zaman söylüyorum ayakları öpülesi insanlarsınız. Sizler 15 Temmuz’da dünyaya bir ders verdiniz. FETÖŞ Sultangazi’yi tanımış olsaydı darbe girişimine yeltenmezdi. Burada vatanseverler var, nene hatunlar var, vatan sevdalısı gençler var. Gördüğünüz gibi gencecik oğlunu şehit vermiş analar var.

MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel:

DSC_4043

Söz vatansa biriz. Söz bayrak ise iriyiz. Söz millet ise biz Türkiye’yiz. Söz İslam ise biz ümmeti Muhammed’iz. Bu topraklar çok hain gördü. Ama bilinmeli ki Türk milleti hepsi tarihe gömdü. Hakimiyet Allah’ın, egemenlik milletindir, teminatı devlettir. Bu vatanı ne FETÖŞ, ne de PKK terör örgütü asla bölemeyecektir. Kahrolsun Amerika, kahrolsun Siyonizm İsrail.

BBP İlçe Başkanı Nail Gün:

DSC_4058

Bizler 15 Temmuz’un o karanlık gecesinde Sultangazililerin göstermiş olduğu kahramanlıkları övünçle anlatacağız. Sizler 15 Temmuz’da meydanlara fedakarlık yapmak için çıkmadınız, feda olmak için çıktınız.Bizler Alparslan Türkeş’in, Recep Tayyip Erdoğan’ın, Kan dökmeyi seven bir millet değiliz ama mesele vatansa dünyanın şahdamarını keseriz diyen Muhsin Yazıcıoğlu’nun, Siyonizmin, haçlıların gerçek yüzünü ortaya koyan Necmettin Erbakan’ın takipçileriyiz, dedi.

 

DSC_4107

DSC_4099

DSC_4098

DSC_4102

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek