Sultangazi

Sultangazi’de Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü İmzalandı

Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ile özel sektör temsilcileri arasında ’ Mesleki Eğitim İşbirliği Protokolü’’ imzalandı.

   Mesleki Eğitim Merkezi Ustalık Telafi Öğretim Programı kapsamında yurt genelinde başlayan proje hızla yayınlaşırken Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü de bu projede yerini aldı. Özel sektör temsilcileri ile imzalanan protokole göre hangi yılda mezun olduklarına bakılmaksızın istemeleri halinde tüm lise ve üniversite mezunları katılabilecek, sonrasında başarılı olanlara ustalık belgesi düzenlenecek. Sektörlerde ki ara eleman sıkıntısını gidermek için başlatılan projede eğitim tamamen işletmelerde yapılırken, eğitim boyunca öğrencinin sigorta pirimleri ile işletmelere devlet katkısı ödemesi yapılacak.

Protokol sonrasında bir açıklama yapan Sultangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Necati Tekbaş, ‘İlçemiz genelinde bu projeyi yaygınlaştırarak hem istihdam oluşturmak hem de sektörlerin ihtiyacı olan ara elamanı yetiştirmeyi hedefliyoruz. Yurt genelinde bakanlığımızın başlattığı bu proje ile imalat sektörünün eleman ihtiyacını karşılarken, kalifiye elaman yetiştirerek ülkemizin ekonomisi ve istihdamına can suyu olacaktır’ dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek