Sultangazi

Sultangazi’de Kutlu Doğum Programı

Sultangazi’de Kutlu Doğum Programı 

Sultangazi’de, İlçe Kaymakamlığı, Sultangazi Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde Kutlu Doğum programı düzenlendi. İBB Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde yapılan programın bu yıl ki teması, “Hz. Peygamber ve Güven Toplumu” başlığı oldu. Programda konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay güvenin; toplumu bir arada tutan en önemli sermaye olduğuna dikkat çekti.

Sultangazi Kaymakamlığı, Sultangazi Belediyesi ve İlçe Müftülüğü işbirliğinde düzenlenen “Kutlu doğum” programıyla Peygamber Efendimiz (SAV.) doğum yıldönümününde anıldı. İBB Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde düzenlenen programa İstanbul Milletvekili Şirin Ünal, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Müftüsü Abdullah Yılmaz, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ile din görevlileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Program Hacı Ayşe Özyurt Camii Hatibi Yunus Tamer’in Kur’an-ı Kerim  tilavetiyle başladı. Program açılış konuşmasını ise Sultangazi ilçe Müftüsü Abdullah Yılmaz yaptı. Diyanet işleri Başkanlığı bu yıl ki temanın Hz. Peygamber Efendimiz ve güven toplumu olduğunu belirterek, güvenin olmadığı yerde hiç bir değerin olmayacağını söyledi. Yılmaz, “İslam tarihinin büyük mirasçıları olarak Allah’ın emrettiği şekilde yaşamalıyız. Peygamber Efendimizin hayatı bizlere rehber ve örnek bir hayat olmalı” diye konuştu.

İstanbul Milletvekili Şirin Ünal ve Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz da birer selamlama konuşması yaparak, İslam dünyasında yaşanan gelişmelerden dolayı birbirimize daha sıkı bağlanmamız gerektiği ve Peygamber Efendimiz’in gösterdiği doğruluk yolunda yürünmesinin önemine dikkat çektiler.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay ise yaptığı konuşmada  güven; toplumu bir arada tutan en önemli sermaye olduğunu ifade etti. Ekonomik istikrar, toplumsal huzur, sosyal dayanışma ancak güven ile temin edilebileceğini belirten Başkan Altunay, konuyla ilgili şu açıklamalarda bulundu:

“Mümin, Allah’a inanan, O’na güvenen ve herkese güven veren demektir. Mümin; sadakat, vefa, emanet, güven ve sorumluluk abidesidir. Ömür emanettir, bilgi emanettir, söz emanettir, yetki emanettir, mal, evlat her şey emanettir. Sadece kendi yakınlarımız değil, bütün insanlar, bütün canlılar bize emanettir. Ayak bastığımız toprak ve onun bize sunduğu her şey emanettir. Güvenin olmadığı yerde, terör, anarşi ve her türlü hukuksuzluk baş gösterir. Bu durum toplumun topluca intiharı demektir. Bu durumdan kurtulmanın tek yolu, insanların birbirine güven emniyet ve barış telkin etmesiyle mümkündür.”

Protokol konuşmalarının ardından öğretim görevlisi Adem Saraç, Peygamber Efendimizin hayatı ve güven temalı konuşma yaptı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek