Sultangazi

Sultangazi’de Dolandırıcılar Polisin Dikkati Sayesinde Yakalandı

dolandırıcılar

Sultangazi’de Dolandırıcılar Polisin Dikkati Sayesinde Yakalandı

Sultangazi’de kendilerini polis olarak tanıtan 2 kişi, Havva D.’den 70 bin liralık altınını istedi. Yaşlı kadını, altınlarının çalıntı olduğuna inandıran dolandırıcılar, onu bu durumdan kurtaracakları vaadiyle kandırdılar.

Kendilerini polis olarak tanıtıp telefonla aradıkları 52 yaşındaki Havva D.’nin 70 bin lira değerindeki altınlarını almak isteyen 2 dolandırıcı suçüstü yakalandı. Oğlunun düğünü için biriktirdiği altınları ve 2 bin 700 lira parayı dolandırıcılara kaptıran Havva D., “Beni arayarak bir kuyumcudan çalınan hırsızlık malı altınların evimde bulunduğu ihbarını aldıklarını ve kimseyi aramadan telefonlarını beklememi söylediler” dedi.

Sivil Polis Dolandırıcıları Suçüstü Yakaladı

Şüpheliler kendilerine inanan kadından, evdeki altın ve paraları bir poşete koymasını ve kapıya gelen sivil polise teslim etmesini istedi. Evin olduğu bölgede o saatlerde devriye gezen sivil polislerin dikkatini çeken 2 kişi, ekiplerin operasyonuyla yakalandı. 12 ilçede 14 ayrı dolandırıcılık yaptığı ortaya çıkan zanlılardan, Havva D.’nin 7 yıldır biriktirdiği 70 bin lira değerindeki altınları ve 2 bin 700 lira para teslim alındı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek