Sultangazi

Sultangazi’de Çocuklar Yürüyüş Yaptı

 Sultangazi’de Çocuklar Yürüyüş Yaptı    

 

Okumak;Özgürlüğe Uçmaktır  sloganıyla Orhangazi İlkokulu 1600 öğrenci ,öğretmen ,idareci  ve velileriyle birlikte  İstanbul Büyükşehir Belediyesi Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezine bir okuma yürüyüşü yaptılar.

IMG_4883

Öğrenciler günler öncesinde hazırlamış oldukları afiş,döviz afiş,pankartlarla Kütüphaneye doğru sloganlarla bir yürüyüş gerçekleştirdiler.Okul önünden hareket eden sınıflar neredeyse caddenin tamamını doldurdular.Kütüphaneyi ziyaret eden öğrenciler kütüphanenin her tarafında okuma etkinliği  gerçekleştirdiler.

 

Etkinliğe İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, Gençlik Spor İlçe Müdürü Murat Özaydın ve Okul Müdürü Abuzer Korkmaz‘da eşlik etti.İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Demir yapılan çalışmayı çok beğendiğini, bu çalışmanın tüm Türkiye’ye örneklik teşkil edecek bir çalışma olduğunu, bu çalışmaya öncülük eden okul idaresine,öğretmenlere,öğrencilere ve velilere çok teşekkür ettiğini belirtti. Gençlik ve Spor Müdürü Murat Özaydın ise bazı etkinliklerin okul dışına taşınması gerektiğini bu etkinliğin gayet güzel ve yerinde bir çalışma olduğunu belirterek çalışmada emeği gecen herkese teşekkür etti.

Okul Müdürü Abuzer Korkmaz öğrencilere,öğretmenlere ve velilere yönelik birçok okuma projesi gerçekleştirdiklerini,bu okuma kültürünün okulumuzda oluşturulduğunu, bu bilinci mahalle sakinlerine de hissetirmek adına böyle bir çalışma yaptıklarını belirtti.

Yürüyüş esnasında görüşlerini bildiren esnaf ve halk çok güzel bir çalışma olduğunu,okul yönetimine ve öğretmenlere teşekkür ettiler.

1 Yorum

1 Yorum

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek