Sultangazi

Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri

 Sultangazi’de Çanakkale Zaferi Etkinlikleri 

Sultangazi Belediyesi,  Çanakkale Zaferi’nin 102. Yıl dönümünü düzenlediği etkinlikle andı.

Çanakkale’de vatan için canını fena eden Mehmetçiklerin yaşadığı zorluklara dikkat çekmek amacıyla buğday aşı ve ekmek ikramı yapıldı. Çanakkale savaşından görsellerin de yer aldığı programda;  Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Çanakkale hiçbirimizin unutmayacağı ve unutulmaması gereken bir destandır” dedi.

Sultangazi Belediyesi, 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıldönümünü düzenlediği etkinlikle andı. 15 Temmuz Demokrasi Meydanı’nda düzenlenen etkinliğe AK Parti İstanbul Milletvekili Haydar Ali Yıldız, Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Hava muhalefeti nedeniyle Sultançiftliği Merkez Cami konferans salonunda devam eden etkinlikte Sultangazililere  Çanakkale Savaşı’nda askerlerin yediği buğday aşı ile ekmek dağıtıldı. Programda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Çanakkale Savaşı zor şartlarda kazanılan bir savaştır ve zaferin kazanılması kahraman Mehmetçiğin sahip olduğu iman ve azmin, metanet ve gücün açık bir göstergesidir. Çanakkale hiçbirimizin unutmayacağı ve unutulmaması gereken bir destandır” dedi.

Milletimizin vatanı, bayrağı ve toprağı için her zaman seferber olabileceğini gösterdiğini kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi: “15 Temmuz 2016’da Büyük Türk Milleti, karanlık güçlere karşı yeniden Çanakkale ruhu gösterdi.  Bize düşen, bu çok değerli emanete sahip çıkmak için canla başla çalışmak ve her zaman, Çanakkale ruhunu içimizde yaşatmaktır. Bu nedenle bütün şehitlerimize her zaman minnet borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Onları her zaman dualarımızda anmalıyız”.

Programda söz alan AK Parti İstanbul milletvekili Haydar Ali Yıldız, Çanakkale’deki ruhun 15 Temmuz’da yeniden canlandığını söyledi. Mehmet Akif’in sözlerini hatırlatan Yıldız, “Mehmet Akif’in Çanakkale’yi tanımladığı gibi bir devrin battığı yerden yeniden canlandı. Tek dişi kalmış canavara karşı bu millet birliğini, kardeşliğini ve nasıl asil bir millet olduğunu gösterdi” şeklinde konuştu.

Sultangazi Belediyesi, ayrıca Düğün ve Nikah Sarayı’nda düzenlenen akşam yemeğinde şehit yakınları ve gazileri bir araya getirdi. Şehitler için duaların okunduğu gecede  vatan için canlarını feda eden tüm şehitler ile birlikte 15 Temmuz şehitleri anıldı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek