Sultangazi

Sultangazi’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Sultangazi’de 10 Kasım Atatürk’ü Anma Programı

Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 77. yılında düzenlenen Sultangazi Hükümet Konağı önünde etkinliklerle anıldı.

DSC_4883
Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk vefatının 77. yılında törenlerle anıldı. Sultangazi’de anma etkinlikleri, Sultangazi Hükümet Konağı önünde Atatürk büstüne çelenk koyma töreniyle başladı. Törene Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Garnizon Komutanı Topçu Albay Sait Altınyuva, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay,İlçe Emniyet Müdürü ,Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan CHP İlçe Başkanı Ali Boztaş,MHP İlçe Başkanı Yusuf Özel,Belediye Meclis üyeleri,İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Demir,Okul Müdürleri ,sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile öğretmen ve öğrenciler katıldı.

23
Törenin ardından Özel Kaşgarlı Mahmut Okullarında devam eden
törende konuşma yapan Sultangazi Belediye Bakanı Cahit Altunay, M. Kemal Atatürk’ün bıraktığı mirasa sahip çıktıklarını söyledi. Eğitime her zaman destek verdiklerini kaydeden Başkan Altunay, “Mustafa Kemal Atatürk’ün ülkeyi emanet ettiği gençliğin nitelikli ve kimlikli yetişmesi için gayretlerimizi sürdürüyoruz. Gerek eğitim kurumları açarak gerekse okullarımızın ihtiyaçları karşılayarak eğitime desteklerimizi her zaman devam ettireceğiz” dedi.

DSC_5037
Törende öğrenciler “Ben Atatürk’üm” isimli şiir gösterisi sundular. Ney dinletisinin yer aldığı etkinliklerde öğrenci ve öğretmenlerden oluşan koro da Atatürk’ün sevdiği şarkıları seslendirdi. Programda ayrıca Atatürk’ün Gençliğe Hitabesi, şiirler ve barkovizyon gösterimleri sunuldu.
TÜM FOTOLAR FACEBOOK SAYALARIMIZDAN BAKABİLİRSİNİZ

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek