Sultangazi

Sultangazi MHP’den ABD’nin vize kararına ‘plakalı’ tepki

Sultangazi MHP’den ABD’nin vize kararına ‘plakalı’ tepki 

MHP Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu üyesi İbrahim Bulut, yeni aldığı aracının ABD olan plakasını yenisiyle değiştirdi. Bulut “Herkese sesleniyorum. ABD ve USA gibi harf grubunu araçlarımızda bile taşımayalım. Verin parasını bunlardan kurtulun” dedi.

 

ABD’nin Türkiye’ye yönelik vize kararına tepkiler sürüyor.  Şimdiye kadar; hükümet ve muhalefet partilerinin yanı sıra TÜSİAD ve MÜSİAD gibi iş dünyasının önde gelen dernekleri de vize kararına tepki gösterdi.
Ancak Trump yönetiminin bu uygulaması için en ilginç protesto ise Sultangazi ilçesinden geldi.

Yeni Aracının Plakası ABD Olunca

MHP Sultangazi İlçe Yönetim Kurulu üyesi de olan İbrahim Bulut isimli bir vatandaş, yeni aldığı otomobilinin plakasının ABD olduğunu görünce harekete geçti. Bulut, 34 ABD 452 numaralı plakasını yenisiyle değiştirdi. Tepkisini sosyal medya hesabından da paylaşan Bulut “Bu ne böyle. Böyle bir plaka mı olur. Türkiye Cumhuriyeti’nde böyle plakalara izin verilmesin” dedi.

Verin Parasını ABD Ve USA’yı Kullanmayın”

Konuyla ilgili Sözcü’ye de konuşan Bulut “Aracı cuma günü gündüz acenteden almaya gittim. ABD plakasını görünce zaten yüzüm ekşidi. Hafta sonu bu vize gelişmesi olunca bugün plakayı değiştirmek için harekete geçtim. Birkaç saatlik işlemin ardından ‘ABD’den kurtuldum” dedi.

Araçlarının plakasında ABD ve USA harfi içeren vatandaşlara da çağrı yapan Bulut “Öyle maddi bir külfeti de yok. 100-150 liraya plakanızı değiştirebilirsiniz. Hiç kimse bu plakaları kullanmasın. ABD’nin ismini plakada da olsa taşımak bize yakışmaz. Türk olan böyle plakaları kullanmaz” dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek