Eğitim

Sultangazi ilk ve Ortaokulun’a İşadamlarından Destek

 

 

Milli Eğitim Bakanlığının Okullara Yüzde yüz Destek kampanyası kapsamında kampanyaya katılan Sultangazi’li işadamları  Sultangazi İlkokulu ve ortaokuluna katkı sağladılar.

Milli Eğitim Bakanlığının başlattığı kampanyaya geçtiğimiz aylarda Kıyasettin Aydın başkanlığında kurulan Sultangazi Okul Aile Birliği vasıtasıyla katılan işadamları, Sultangazi İlk ve Ortaokulunda düzenlen bir kahvaltıda bir araya geldiler.

Programa Sultangazi  Kaymakamı Yusuf Ziya  Çelikkaya, Sulltangazi Belediye  Başkanı  Cahit Altunay, Sultangazi İlçe  Milli Eğitim  Müdürü Yaşar Demir,Sultangazi Belediye Başkan Yardımcıları Av.Hacı Orhan, Mustafa Birinci,İlçe Milli Eğitim Şube Müdürü Mustafa Şenol Saygılı, Esentepe Mahallesi Muhtarı Yılmaz Gökçe,Esentepespor Kulübü Başkanı Üzeyir Polat, İşadamlarından,Muammer Varol, Sait Özbek,Hakan Parlak,Haydar Polat,Yücel Samsama,Hayati Bor,Sultangazi Okul Aile Birliği Derneği Başkan yardımcısı Çiğdem Özkan ve yönetimde  bulunan Bilal Uğur,İsmail Yazıcı ,Sultangazi  ilk  ve Ortaokulu Müdürü Kamer Güç ve Okul Aile Birliği Başkanı Yılmaz Yavuz katıldı .

Açılış konuşmasını Yapan Sultangazi İlk ve Ortaokulu Aile Birliği Başkanı Yılmaz Yavuz

Katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi. Yavuz, ”Okulumuzda  genel anlamda bir sıkıntı yok fakat 4+4+4 sisteminden kaynaklanan bir borçlanma oluştu. Milli Eğitim Bakanlığının  başlatmış olduğu Okullara yüzde yüz destek katkı kampanyasına  yapmış olduğu katkılardan dolayı ilçemizde bulunan işadamlarımıza  teşekkür  amacında bir kahvaltı  düzenledik. Bizi kırmayıp geldiğiniz için teşekkür  ederiz. Sizin yapmış olduğunuz bağışlarla okulumuzda daha iyi hizmetler veriyoruz hepinize teşekkür  ederim” dedi..

Konuşmanın  ardından  söz alan   Sulltangazi Belediye  Başkanı  Cahit Altunay, “Okullar hayat Bulsun Projesini ilk olarak biz başlattık  ve ülke çapında  ilgi gördü. Milli Eğitim Bakanımız Ömer Dinçer başlatmış olduğumuz bu kampanyaya  Orhangazi ilk öğretim okulunda yapmış olduğumuz etkinliğe katılarak bizi onure etmişti” diyen Altunay, Sultangazi’de  eğitimle ilgili sıkıntıları bildiklerini ve yerel yönetim olarak ellerinden gelen katkıyı sunduklarını belirtti. Eğitimle ilgili yapılan ve yapılacak projelere de değinen Altunay, yardımsever işadamları sayesinde işlerinin daha da kolaylaştığını söyleyerek işadamlarına teşekkür etti.

Esentepeli işadamlarından Polat İnşaaat’ın Sahibi Haydar Polat Başkan Cahit Altunay’a “Sizin  Sultangazi için  hizmet sevdanızdan, samimiyetinizden zerre kadar  tereddüdümüz yok. Fakat Esentepe Mahallesi 2851 sokakta bulunan arsa ve binaların  imara açılmaması burada yaşayan sakinlerin tadilat ve inşaatlarının yapamaması büyük mağduruyet yaşatıyor bu sorunu çözerseniz yeşil Sultangazi  olarak ödül aldınız  bir ödül de Esentepe halkından alırsınız “ dedi. Sorusuna cevaben Başkan  bu konu üzerinde çalışıyoruz 2 hafta içinde sorun çözülecek dedi.

Esentepespor kulübü Başkanı Üzeyir Polat ise Esentepespor Klubünün tesisleri yapılacak demiştiniz, mahalle sakinleri tesisler ne zaman yapılacak diye soruyorlar. Bununla ilgili   ne zaman sonuç alırız  sorusuna  Başkan  evet  Esentepespor Kulübü için yapılacak diye söz vermiştik yerini de ayarladık  fakat  o yer uzak olur diye  vazgeçtik Esentepe merkeze yakın bir yer ayarladık fakat arsa ile ilgili sorun çıktı ama en kısa zamanda sorunu çözüp yerinizi hazırlayacağız endişeniz olmasın dedi.

Konuşmaların ardından kampanyaya katılarak katkı sunan işadamlarından Muammer Varol, Sait Özbek ve Hakan Parlak’a  plaket verildi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek