İstanbul'daki Adıyamanlılar

Sultangazi Emniyet ve Adıyamanlı STK’lar dan  Huzur Toplantısı

Adıyaman Kahta Federasyonu Başkanı  Av.Ali Yücel

Sultangazi Emniyet ve Adıyamanlı STK’lar dan  Huzur Toplantısı

2018 Yılının uyuşturucu ile mücadele yılı olması nedeni ile Sultangazi Emniyet Müdürlüğü ve Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği işbirliğinde huzur toplantısı düzenlendi. AKYAD’da düzenlenen toplantıya Adıyamanlı STL temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

 

Uyuşturucuyla mücadele konusunda katılımcıları bilgilendiren Sultangazi Emniyet Büro Amiri Fatih  İşlek Adıyamanlı STK‘lardan aileleri bilgilendirmek ve gençlere uyuşturucu ile mücadele konusunda paneller düzenleyerek yardımcı olmalarını  istedi.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) Başkanı Ahmet Süt öncülüğünde gernek  merkezinde düzenlenen  huzur toplantısına  Sultangazi Emniyet Müdürü Ufuk Kayadelen’e vekaleten  Sultangazi TEM Güvenlik Büro Amiri Fatih İşlek, Asayiş Büro Amiri Güral Çetin, Devriye Ekipler Amiri, Mobil Timler Amiri konuşmacı olarak katıldı. Toplantıya Adıyaman Kahta Federasyonu Başkanı  Av.Ali Yücel ve Federasyon üyeleri  ile 50’ye yakın dernek başkanı katıldı.

AKYAD Başkanı Ahmet Süt moderatörlüğünde yapılan toplantının açılış konuşmasını  ev sahibi olarak Başkan Ahmet Süt yaparak toplantının amaç ve hedefini konusunda bilgilendirmede bulundu. Toplumun kanayan yarası olan uyuşturucu ile mücadelenin bütün vatandaşların görevi olduğunu belirten Süt, STK’lar olarak bu konuda daha fazla duyarlılık göstermek gerektiğini belirtti.

TEM-Güvenlik Büro Amiri Fatih İşlek, 2018 yılını uyuşturucu ve mala karşı yapılan suçlarla mücadele yılı olarak ilan edildiğini söyledi. Bu konularla ilgili halk ile ilişkiler ve suça bulaşmayı engelleme konusunda emniyetin çalışmaları hakkında bilgi verdi. Fatih İşlek STK’ların vatandaş ile Emniyet arasında bir köprü olması gerektiğini söyledi. Aynı şekilde Asayiş Büro Amiri, Devriye Ekipler Amiri ve Mobil Timler Amiri de kendi alanlarında ayrı ayrı bilgilendirme yaparak STK temsilcilerinin sorularını cevaplandırdılar.

Dernek temsilcileri de arazide gördükleri aksaklıkları, sorun ve önerilerini ayrı ayrı dile getirerek toplantıya katkıda bulundular.

STK Başkanları emniyet ve kaymakamlık işbirliğinde uyuşturucu ile mücadelede gençleri ve uyuşturucudan uzak tutmak için aileleri ve gençleri eğitmek amaçlı bir komisyon oluşturma kararı aldı.
İlginç anekdotların da paylaşıldığı toplantı 2 saat 15 dakika sürdü. Toplumun rahat ve huzurunu sağlamaya yönelik bu toplantıların daha geniş katılımlı ve sık yapılması konusunda mutabık kalındı.
Toplantıya katılan emniyet mensupları yanlarında getirdikleri bilgilendirme broşürlerini katılımcılara dağıttılar.
AKYAD Başkanı Ahmet Süt ve TEM-Güvenlik Büro Amiri Fatih İşlek katılımcılara ayrı ayrı teşekkür ederek, suçla mücadelenin vatandaş polis işbirliği ile başarıya ulaşabileceğini hatırlatarak vatandaşların daha duyarlı olmaları gerektiğini belirttiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek