Spor

Sultangazi Belediyespor Kulübü’nde  2 Türkiye Şampiyonu

Sultangazi Belediyespor Kulübü’nde  2 Türkiye Şampiyonu

“21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası”nda Sultangazi Belediyespor Kulübü sporcuları Betül Azra Uçar ve Berkay Beyhan Türkiye şampiyonu oldular. Şampiyona da yine ayni spor kulübünden birçok sporcuda dereceye girdi.

Sultangazi Belediyesi’nin çatısı altında faaliyetlerini sürdüren Sultangazi Belediyespor Kulübü başarıdan başarıya koşuyor. Gaziantep’te yapılan “21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası”nda Sultangazili gençler, Türkiye’nin gururu oldu. Kıyasıya yarışmaların yapıldığı turnuvada; Sultangazi Belediyespor Kulübü, iki Türkiye şampiyonluğu ile çeşitli dereceler kazandı.

21 Yaş Altı Türkiye Karate Şampiyonası’nda kadınlar kategorisinde Sultangazi Belediyespor Kulübünden 16 yaşındaki Betül Azra Uçar, erkekler kategorisinde ise 21 yaşındaki Berkay Bayhan Türkiye şampiyonu oldular. Şampiyona da yine ayni spor kulübünden Çağla Başkan, Rabia Güney kadınlar katogorisinde 3. olurken, Edanur Bayhan ve Asuman Arabacı da 4.’lüğe uzanan isimler oldular. Erkeklerde ise Ensar Zengin 4. oldu.

Öte yandan turnuvada aynı gün 9 müsabakaya çıkan ve tüm rakiplerini eleyerek birinci olan Azra Uçar, İspanya’da yapılacak 21 Yaş Altı Dünya Karate Şampiyonası’na katılacak milli takıma gitmeye hak kazandı.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek