Siyaset

Sultangazi Belediye Meclis’nden Darbeye Karşı Ortak Deklarasyon

Sultangazi Belediye Meclisi’nden Darbeye Karşı Ortak Deklarasyon

Sultangazi Belediye Meclisi 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimine karşı ortak deklarasyon yayınlayarak, darbe girişimi kınandı.  Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da Meclis’de yaptığı konuşmada darbe girişimine karşı milletimizin tek yumruk durduğunu belirterek “Hangi inançta, hangi düşüncede olursak olalım demokrasi için tek yumruk olduk” diye konuştu.

Sultangazi Belediye Meclisi 15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimini ortak deklarasyon yayımlayarak kınadı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ın başkanlığında toplanan Meclis’te parti grupları ortak bir deklarasyon yayınlayarak saldırıyı kınadı.

sultangazi belediye meclisi  (1)

“DARBE GİRİŞİMİ DEMOKRASİ TARİHİNE KARA BİR LEKE OLARAK YAZILDI”

Toplantıda konuşan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, darbe girişiminin milletin kararlı tutumu ile bertaraf edildiğini söyledi. Başkan Altunay, “Darbe girişimi demokrasi tarihine kara bir leke olarak yazılmıştır. Millet iradesi her şeyin üstündedir.  Milletimiz bir olduğunu, bütün olduğunu göstermiş; gerektiğinde canını seve seve feda edeceğini göstermiştir” dedi.  Darbe saldırısında 208 vatandaşımızın şehit olduğunu kaydeden Başkan Altunay, sözlerini şöyle sürdürdü:

sultangazi belediye meclisi  (5)

“145 sivil vatandaşımız, 60 güvenlik görevlimiz ve 3 askerimiz olmak üzere toplam 208 şehidimiz var. 1500  yaralı kardeşimiz bulunuyor. Şehitlerimizden 4’ü ilçemizde. Şehit ve yaralı yakınlarına ulaşmak isteyenler için adreslerini verebiliriz. Bu şehit yakınlarımızın ve yaralılarımızın ihtiyaçlarını karşılamak gerekir. Gerçek millet sevgisi, devlet sevgisi ve vatan sevgisini ortaya koyan insanlarımıza hak eden değeri vermeliyiz.”

Başkan Altunay konuşmasının son bölümünde ülkenin bağımsızlığını ve bütünlüğüne zarar vermek isteyenlere karşı tek yürek, tek bilek olunduğunu ifade etti.

Başkan Altunay daha sonra Sultangazi Belediye Meclis’i adına yayınlanan ortak deklarasyonu okudu.

MECLİS ÜYELERİ DARBE GİRİŞİMİNİ KINADI

Meclis’te bulunan siyasi parti adına söz alan grup başkanları ve meclis üyeleri de darbe girişimini kınayarak şehitlere Allah’tan rahmet, yaralılara acil şifalar diledi.

sultangazi belediye meclisi  (7)

Açıklanan Deklarasyon Bildirgesi:

Bizler Sultangazi Belediyesi Meclisi çatısı altındaki AK Parti, CHP Grupları, HDP ve tüm Meclis Üyeleri olarak aziz milletimizin kendisine, milli iradeye, devletimize ve Türkiye Büyük Millet Meclisine yönelik 15 Temmuz gecesi, başlatılan darbe girişimini şiddetle kınıyoruz.

sultangazi belediye meclisi  (4)

Ülkemizin birliği, beraberliği ve bütünlüğünü hedef alan bu darbe girişimi Türk demokrasi tarihine bir kara leke olarak girmiştir.

Aziz Milletimiz darbenin karşısında durmuş ve bu kanlı darbe girişimini engellemiştir. Türkiye Cumhuriyeti ve kurumlarını canı pahasına koruyan bu aziz millet her türlü övgü ve takdiri ziyadesiyle hak etmektedir.

O gece Türk Milletinin devletine ve milli iradeye verdiği destek tarih boyunca unutulmayacaktır. Dünya demokrasi tarihinin şanlı bir tablosu olarak kaydedilmiştir.

Herkes bilmelidir ki bugün olduğu gibi gelecekte de milletimize, milli iradeye ve devletimize karşı her türlü girişim,karşısında milletimizin çelikten iradesini bulacaktır.

sultangazi belediye meclisi  (6)

Türkiye Büyük Millet Meclisimizdeki tüm siyasi partilerimiz ve Milletimiz gibi Sultangazi Belediye Meclisi de, darbe girişimine karşı ortak bir tavır ve anlayış içerisindedir.

Bu ortak tavır milli irade ve milletimizi daha da güçlendirmiştir.

Sultangazi halkının temsilcisi olan bizler, tüm halkımız ve kurumlarımızla milli iradenin ve demokrasinin yanındayız. Milli iradeye hep birlikte sahip çıkıyoruz ve ebediyen de sahip çıkacağız. Türkiye’de hiçbir şeyin eskisi gibi olmayacağının somut delili bu ortak bildiridir.Milletimiz müsterih olsun.

Bu şanlı direniş sırasında milletimizin aziz fertlerinden pek çok vatandaşımız şehit olmuştur.

Çok sayıda vatandaşımızda yaralanmıştır.

Darbeye direnirken şehit olan kardeşlerimize Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyoruz.

Milletimizin başı sağ olsun.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek