Sultangazi

Sultangazi AK Parti Referandumda Tarih Yazdı

Sultangazi AK Parti  Referandumda Tarih Yazdı

Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı 16 Nisan 2017 Pazar günü yapılan Cumhurbaşkanlığı Hükümet Sistemi Referandum Seçimleri’nde aldığı 61.42’lık oyla tarih yazdı. 1 Kasım 2016 Genel Seçimleri’nde aldığı oy oranın üzerine 1 puan daha eklemeyi başaran Sultangazi İlçe Başkanlığı 2. bölgede oyunu arttıran ilçelerinde başında gelerek 1. oldu. İstanbul genelinde 4. olan Ak Kadrolar, Gazi Bölgesi dezavantajına rağmen 2. Bölgede oy sıralamasında ise 3. olmayı başardı.

Olağanüstü Çalışmalar Başarıyı Getirdi

16 Nisan referandum seçimlerine muhalefet partilerine göre çok gerilerden başlayan Ak Parti Sultangazi İlçe Başkanlığı kurduğu İlçe Seçim Koordinasyon Merkezi ile büyük bir efor sarf ederek, beklentilerine yakın oy almayı başardı. İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve ekibinin stratejik çalışmalarıyla önce farkı kapatan AK Kadrolar, rakiplerine yaklaşık % 22’lik fark attı. 348 bin seçmenden 188 bin vatandaşın oyunu alan parti teşkilatı yine kendi rekorlarını kırarak %61.42’ye ulaştılar.

Zafere Birlikte İmza Attılar

İlçe halkına 45 gün boyunca yeni sistemi anlatmaya çalıştıklarını söyleyen AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, “Önceleri dezavantajlı durumda olmalarına rağmen davasına inanan ve bunun için gece gündüz demeden fedakarca çalışan yaklaşık  bin kişilik bir ekiple vatandaşlarımıza büyük Türkiye’nin kurulmasının önünde en büyük engel olan vesayet sisteminin ortadan kaldırılması gerektiğini anlattık” diye konuştu.

Halkımız Bütün Ezberleri Bozdu

AK Parti ile birlikte kurucu Genel Başkanımız ve Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın bu seçimi kaybetmesi için birçok ülkenin muhalefet partilerinin sürdürdüğü hayır kampanyasına bütün imkanlarıyla destek verdiklerini söyleyen Civan, Ancak 15 Temmuz’da olduğu gibi yine ülkemiz üzerinde oynanan oyunları bozan büyük milletimiz, seçimlerde verdiği % 51.5 oyla bütün dünyaya en güzel cevabın verdiğini söyledi.

45 Günde 250 Bin Seçmene Ulaşıldı

Seçim kampanyası süresince kurulan Çağrı Merkezi’nden 90 bin üye arandı. 1 Milyonun üzerinde yazılı ve görsel broşür, afiş, Evet Gazetesi, 3 bin 600 ev sohbeti, 100 fabrika ziyareti, STK’lara yönelik 150 salon toplantısı ve programlara katılım, 35 cadde ve sokakta esnaf ziyareti, onlarca binaya EVET giydirmeleri ve sevgi yürüyüşleri ile birlikte yüzlerce farklı etkinliklerle 250 bin seçmene ulaşmayı başardıklarını söyleyen Civan, yüzyılın değişimi olarak nitelendirilen bu seçimde elde edilen zaferin AK Kadrolara ve millete ait olduğunu söyledi.

Ak Kadrolara Şükran Borçluyuz    

İlçe Başkanı Civan, “Bu çalışmaların gerçekleşmesinde emeği geçen başta sorumlu   milletvekilimiz Şirin Ünal’a, İl Sorumlumuz Av. Abdurrahman Dursun’a, Belediye Başkanımız Cahit Altunay ve ekibine, Kadın Kolları Başkanımız Nurcan Öztürkmen ve ekibine, Gençlik Kolları Başkanımız Onur Uygun ve ekibine, yürütme, yönetim, meclis üyelerimize, mahalle başkanlarımıza ve ekiplerine, sandık başkanlarımıza, bizlere destek veren kanaat önderlerimize, iş adamlarımız ile birlikte Büyük Türkiye’nin yeniden inşası için gece gündüz demeden çalışan bütün isimsiz kahramanlarımıza şükranlarımı sunuyorum” diye konuştu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek