Sultangazi

Sultangazi AK Kadınlardan “Geleceğe Yön Veren, Cesur Kadınlarımız” Programı

Sultangazi AK Kadınlardan “Geleceğe Yön Veren, Cesur Kadınlarımız” Programı

AK Parti Sultangazi İlçe Kadın Kolları “Dünya Kadınlar Günü” kapsamında “Geleceğe Yön Veren, Cesur Kadınlarımız” konulu program düzenledi.

Sahra Düğün Salonunda gerçekleşen programa Sultangazi’de Kadın Merkezli faaliyet gösteren 200’e yakın Sivil Toplum Kuruluşu ve 1200 kişi davetli katıldı. Programda Kurtuluş Savaşından 15 Temmuz’a kadar tarih boyunca tanıklık eden, toplumun değerlerine, vatanına ve demokrasiye sahip çıkan kadınların; cesur mücadeleci ve muzaffer yönleri ele alındı.

Sebahat Doğan’ın “Ve Allah Kadını Yarattı” şiiri ile başlayan programa Ak Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen, Gençlik Kolları Başkanı Onur Uygun, Belediye Başkan Yarımcıları, İlçe Başkan yardımcıları, Meclis Üyeleri, STK temsilcileri ve davetliler katıldı.

Açılış konuşmasında Kadınların toplumda etkili, yönlendiren ve koruyucu unsur olduğunu belirten Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen ”Demokratik, ileri bir toplum için kadınların güçlendirilmeleri, etkinlik alanlarının genişletmesi, istihdam ve siyaset gibi alanlarda daha çok yer verilmelidir. Tohum nasıl ki toprağa filiz tutmak için gün bekliyorsa bizlerde yeniden diriliş için gün sayıyoruz.” Diyerek 1994 yılında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a 8 yaşındaki küçük bir kızın uzattığı bilezik hikâyesiyle kadının her yaşta mücadeleci olduğunu vurguladı.

Altunay, Bu 18 Madde darbelere teröre ve vesayete dur diyen maddedir

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 8 Matr Kadınlar Gününü kutladıktan sonra kadının sosyal yaşam içerisinde ne kadar önemli olduğuna vurgu yaptı.  Kadınların toplum için önemine değinerek, yeni ana yasanın daha güçlü bir Türkiye için yapıldığını söyledi. Altunay,” Bu oylama annelerimizin daha güzel bir ortamda yaşayıp evlatlarını yetiştireceği bir oylamadır.

Bu 18 Madde darbelere teröre ve vesayete dur diyen maddedir. Bu nu anlatacak evet diyecek ve Türkiye’yi o eski kaos günlerine döndürmeyeceğiz. Biz bu zamana kadar sizleri hiç aldatmadık, size hiç yalan söylemedik. Ne yapabileceksek onun sözünü verdik” diyerek güçlü bir hükümetle hizmetlerin nasıl geldiğini anlattı. Sultangazi’de ve ülkede yapılan yatırımlara değinen Altunay,” Yaptığımız büyük yatırımlar birilerini rahatsız ediyor. Bu yüzden referandumda evet çıkmasın diye ellerinden geleni yapıyorlar.

Ben inanıyorum ki Sultangazi referandum da %70 evet yazacaktır. İstanbul’da en güçlü desteği sizlerinde katkılarıyla Sultangazi’den vermek için çalışıyoruz” dedi

Sonay Çocuk Anaokulu çocuklardan “Geleceğin Nesilleri” konulu gösteri yapıldı.

Nisanur Özgan’nın yazmış olduğu Neden? Evet! demeliyim konulu mektup okuması ardından Protokol konuşmalarında AK  Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan ve Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay her alanda kadınların mücadeleci olduğunu  vurgulayarak “Dünya Kadınlar Gününü” kutladı.

Program Sonunda tüm katılımcılara çiçek taktim edilirken AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan Kadın Kolları Başkanı Nurcan Öztürkmen’e plaket taktim etti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek