İstanbul'daki Adıyamanlılar

Sincik Gönüllülerinde Mehmet Kartal Güven Tazeledi

Sincik Gönüllüleri Derneği 9. olağan kongresini dernek merkezinde gerçekleştirdi. Mevcut başkan Mehmet Kartal tek liste ile girdiği kongrede oy birliği ile yeniden başkan seçilerek güven tazeledi.

Geçtiğimiz yıl bir dernek binasını satın alan Sincik Gönüllüleri Derneği 9. olağan kongresini mülkiyetleri olan dernek merkezlerinde gerçekleştirdiler.

Yoğun bir katılımın sağlandığı kongreye Adıyamanlılar Federasyonu Başkanı Hüseyin Sevinçtekin,  Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Osman Aslan,  Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Murat Atbakıcı,  Teşikan ve Çevre Köylere Derneği Onursal Başkanı Aziz Kelepçe, Yarpuzlu ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı İbrahim Ağır, Sakız Köyü Dernek Başkanı Abuzer Aydoğdu,  Pınarbaşı Dernek Başkanı Abuzer Peker,  Yeniceliler Denek Başkanı İsmail Özenmiş, Koçanlılar Onursal Dernek Başkanı Cumali Temel,  Taşkale Deneği Başkanı Abuzer Karahan,  Yusufhanlılar Onursal Başkanı Mehmet Karakuş,  Subaşı Dernek Başkanı Şevket Kalpak ve Sincik Gönüllüleri Derneği üyeleri katıldı.

Kongre Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından kongre şehit ve gaziler için yapılan saygı duruşu sonrasında istiklal Marşının okunmasıyla başladı.

Kongrede tek listenin katılması sebebiyle oylama açık yapıldı. Mevcut başkan Mehmet Kartal oy birliği ile yeniden başkan seçildi.

Kongrede bir teşekkür konuşması yapan başkan Mehmet Kartal, kongrenin  hayırlara vesile olmasını Allah’tan niyaz etti. Kendilerini yalnız bırakmayan misafirlerine teşekkür eden başkan Kartal dernek faaliyetleri hakkında bilgilendirmede bulundu. Geçtiğimiz dönem ilk başkanlığa seçildiğinde bir dernek binası satın alma hedefi koyduklarını söyleyen Kartal, ‘Arkadaşlarımızın büyük gayreti Rabbimizin yardımıyla hedefimize ulaştık.

Pandemi nedeniyle birçok hemşehrimizi kaybettik ve taziyeler verilemedi. Bu nedenle önümüzdeki günlerde bir mevlit programı düzenleyip ahirete intikal eden hemşehrilerimize dualar edeceğiz. Onlara olan son görevimizi gecikmeli de olsa yerine getireceğiz’ dedi.

Kongre protokol konuşmalarının ardından yapılan sohbetlerle sona erdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek