Sultangazi

“Sessizliğin Adı İstismar”

“Sessizliğin Adı İstismar”

İdealist Eğitimciler Derneği(İED) Sultangazi ilçe Milli Eğitim  Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü  okul öncesi ve ilkokul döneminde cinsel eğitim ve cinsel istismar konulu 5 gün süren seminerin  final programını   Sultangazi Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda düzenlendi.

DSC_0677

Merkezi Başakşehir’de bulunan İdealist Eğitimciler Derneği(İED) ve  Sultangazi ilçe Milli Eğitim  Müdürlüğünün birlikte yürüttüğü okul öncesi ve ilkokul döneminde cinsel eğitim ve cinsel istismar konulu eğitimcilere yönelik 5 günlük bir seminer  düzenledi .  Eğitim Mehmet Kızılay,Dilek Özkanat,Bülent Demir, Eren Mahmutoğlu  tarafından yaklaşık 130 öğretmene verildi. Seminerin sonunda sınava giren eğitimciler sertifika verilecek .

DSC_0688

programın finali   25.12 2015 cuma günü Sultangazi Cumhuriyet İlkokulu konferans salonunda düzenlendi.75. yıl Ortaokulu Müdürü Mehmet Kızılay’ın organize ettiği programa Sultangazi İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz,Sultangazi İlçe Milli eğitim Müdürü İbrahim Demir, ilçe miili eğitim şube müdürü Galip Uslu, Sultangazi lçe Müftüsü Yusuf Sarıkaya,Cumhuriyet ilkokul Müdürü Savaş Özkaya ,Cumhuriyet Ortaokulu Müdürü Türker Kutlu  katıldı.

DSC_0690

Mehmet Kızılay’ın bilgilendirme Sunumunun ardından İED’ni tanıtan bir slayt gösterildi..Açılış Konuşmasını yapan  İdealist Eğitimciler Derneği(İED) Başkanı Mehmet Arslan  “Cinsel istismar konuları  çok hassas konu ,genelde toplumuzda üstü kapalı geçiştirilen konular bu konuda enbüyük görev eğitimcilerimize Düşüyor .Derneğimizde tamamen eğitimcilerden kurulu bir dernektir. Temel felsefemiz  çok konuşan değil  çok konu üreten  yol gösteren  bir yapı oluşturmaktır. umarım az da olsa  eğitim adına bir şeyler verebilmişizdir.”dedi

DSC_0697

Sonrasında söz alan İlçe Kaymakamı Ali Uslanmaz ” Öğretmenler kendilerine emanet edilen öğrencilerimizi yetiştiriyorlar ,bir yandan da eğitim almaya devam ediyorlar.Eğitim her zaman hayatımızın sonuna kadar da gerekli ,böyle hassas konularda da bilgilendirmeleri  çocuklarımız için faydalı olacağagına inanıyorum, emeği geçenlere teşekkür ediyorum” dedi

 

Seminere katılan eğitimcilerden  temsilen Mukaddes Altınok ve  Bülent Demir  hocalar seminer ile ilgili düşüncelerini belirttiler .

programın sonunda yeni Albümünü piyasaya süren Semih Dönmez  türküleri ile programa renk kattı.

Çıkışta   Doping  Çiğköftenin  sürprizi oldu ikramı edilen  çiğköfteler   hatıra fotğrafları ile program son buldu.

DSC_0743

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek