Eğitim

SEDA Sultangazi’li Gençleri Sınavlara Ücretsiz Hazırlamaya Devam Ediyor

SEDA Sultangazi’li Gençleri Sınavlara Ücretsiz Hazırlamaya Devam Ediyor

Sultangazi Eğitime Destek Akademisi (SEDA), Sultangazili gençleri lise ve üniversite sınavlarına ücretsiz hazırlamaya devam ediyor. TEOG ve YGS sınavlarına hazırlayan SEDA, şimdiye kadar 246 öğrencinin liselere girmesini sağlarken; 245 gencin de çeşitli üniversitelerde lisans programlarına yerleşmesini sağladı.   

_82T8091

Sultangazi Eğitime Destek Akademisi (SEDA) öğrencileri merkezi sınavlara ücretsiz hazırlıyor. SEDA, Sultangazili gençleri liselere giriş sınavı olan TEOG ile üniversiteye giriş sınavı olan YGS’ye hazırlayarak; yüzlerce gencin geleceğine yön verdi.

_82T8056

TEOG için SEDA’ya başvuran 365 öğrenciden geçtiğimiz yıl 246’sı başarılı dereceler elde ederek liselere yerleşmeyi başardı. Yükseköğretime Geçiş Sınavı (YGS)’na hazırlanan 411 öğrenciden 245’i tercih ettiği üniversitelere yerleşme olanağı buldu.

_82T8103

Bu yılda yüzlerce ortaokul ve lise öğrencisinin kayıt olduğu SEDA’da Liseyi tamamlayıp üniversiteyi kazanamayan öğrenciler için kayıtları devam ediyor. SEDA eğitim kadrosunu güçlendirerek  Sultangazili gençleri, merkezi sınavlara hazırlamayı sürdürecek.

İsmetpaşa Seda (1)_82T8122

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek