Sultangazi

Şampiyon Sporcular Başkan Altunay’ın Konuğu Oldu

Şampiyon Sporcular Başkan Altunay’ın Konuğu Oldu

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, Türkiye Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında dereceye giren Sultangazi Belediyesi Spor Kulubü sporcuları ve yöneticilerini makamında ağırladı.

Sultangazi Belediyesi Spor Kulübü başarılarına bir yenisini daha ekleyerek Gaziantep’te düzenlenen Ümit Genç ve 21 Yaş Altı Karate Şampiyonasında dereceye girme başarısı gösterdi.

Turnuva kapsamında yapılan Dünya Şampiyonası elemlerinde Sultangazi Belediyesi Spor Kulübü adına katılan 15 yaşındaki Betül Azra Uçar, Ekim ayında İspanyada düzenlenecek olan Dünya Şampiyonasında Türkiye’yi temsil etmeye hak kazandı. Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, 7 farklı branşta başarı elde eden şampiyon takımı makamında ağırladı.

“Sporcularımıza Destek Olacağız”

Spor takımıyla bir araya gelerek açıklamalarda bulunan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Sultangazi Belediyesi sporcuya verdiği destekle biliniyor. Gerek amatör gruplar gerekse profesyonel olarak spor yapanlara desteğimizi sürdürüyoruz” diye konuştu.

Sultangazi Belediyesi Spor Kulübü’nden 7 kişinin birden dereceye girmiş olması Sultangazi için büyük bir gurur kaynağı olduğunu ifade eden Başkan Altunay, şu açıklamalarda bulundu:

“Sporcumuz Betül Azra’nın Dünya Şampiyonasına katılacak olması Sultangazi için çok büyük bir gurur ve sevinç kaynağı. Onun yanında Berkay kardeşimizinde büyük başarıları var. Bunları göz önüne aldığımızda önümüzdeki yıl daha büyük başarılara imza atacaklar. Genç sporcularımızı destekleyerek Türkiyemizi daha büyük başarılara ulaştırmaları için destek olacağız” dedi.

“Benim İçin Gurur Verici”

Milli Takıma seçilmek büyük bir gurur kaynağı olduğunu söyleyen 15 yaşında Betül Azra Uçar, “Uzun dönem sıkı bir hazırlık yaptık. Bu hazırlıklar sonrasında Ümit Genç U21 Türkiye Karate Şampiyonasına katıldık ve 7 derece aldık. Sultangazi Belediyespor Kulübü olarak bu büyük bir başarıdır. Sultangazi’yi ve Türkiye’yi en iyi şekilde temsil etmeyi amaçlıyorum ” diye konuştu.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek