İstanbul'daki Adıyamanlılar

Şampiyon Dumluspor

Şampiyon Dumluspor

Kahta Dernekler Federasyonu’nun (KAHTA-FED) bu yıl 4.sünü düzenlediği Geleneksel Halı Saha Futbol Turnuvası’nın final karşılaşması şenlik havasında Kahta Şehir Stadyumunda oynandı. Bir çok sanatçının sahne aldığı final maçında karşılaşmayı 3-1 kazanan Dumluspor bu yılın şampiyonu oldu.

Bir şenlik havasında geçen Turnuvaya Kahta kaymakamı adına Yazı İşleri Müdürü Sırrı İnan, Kahta Belediye Başkanı Abdurrahman Toprak, Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Ali Yücel, AK Parti Kahta İlçe Başkanı Engin Akel, Jandarma Başçavuş Nedim Çelebi, Emniyet Müdürü Durmuş Ali Özkan, Kahta Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Kemal Kutlu, Adıyamanlılar Sivil  Dayanışma Platformu Başkanı Ömer Yıldırım, STK Temsilcileri ve sporseverler katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Kahta FED Başkanı Ali Yücel İstanbul’daki Kahtalıları bir arada tutmanın  ve dayanışma kültürünü yaşatmanın altını çizdiği konuşmasında şu ifadelere yer verildi. ” İstanbul’daki Kahtalı derneklerin bir arada olduğu Kahta Dernekler Federasyonundaki tüm başkanların özverili çalışmaları sonucunda hepimiz bir aradayız. İstanbul’da başlattığımız futbol turnuvasının 4.  programını başarmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Kahtalılardan tek istediğimiz, bu şölende bizimle birlikte futbolun tadını çıkarsınlar, eğlensinler. Turnuvamız her yıl daha da büyüyor inşallah seneye daha da iyi olacak. Bu maçın sonucu ne olursa olsun bu finalin kazananı Kahta olacak. Emeği geçenlere şükranlarımı sunuyorum ” dedi.

Konuşmaların ardından sahne alan Adıyamanlı sanatçılar Kahtalı Hamido, Nevzat Mente ve  Ali Baran katılımcılara bir müzik ziyafeti verdiler.

Müsabakanın ilk yarısı 1-1 berabere tamamlandı (Dumluspor1- Alidam 1). Devre arasında sahne alan Ali Baran ve Murat Dağ seslendirdikleri türkülere katılımcılarda eşlik ettiler.

İkinci yarıda 2 gol bulan Dumluspor Alidam’ı 3-1 yenerek bu yılki turnuvanın şampiyonu oldu.

Kupa töreninin ardından turnuvaya katkıda bunanlara plaket takdim edildi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek