İstanbul'daki Adıyamanlılar

ŞAMPİYON BERSOMİK SPOR

ŞAMPİYON BERSOMİK SPOR

  1. Geleneksel Kahta Dernekler Federasyonu Futbol  Turnuvası  Şampiyonun adı Bersomik (Tütenocak) oldu

Merkezi  Sultangazi’de olan  Adıyaman Kahta  Dernekler Federasyonunun düzenlediği 3. Geleneksel Futbol Turnuvası  Finali Adıyaman ili Kahta ilçesi  Kahta Stadında yapıldı.

Bu yıl   yaklaşık iki ay önce Sultangazi Hamza Yerlikya Tesisilerinde  başiladı. Federasyona bağlı 16 köy derneği katıldı.İstanbulda çok yoğun ilgi gören turnuvanın finali  Narinceliler  ile Bersomik köyü derneği  arasında   ilçe stadında oynandı .Çok çekişmeli heyacanlı dostluk havasında geçen turnuvanın  Şampiyonu  5- 3 üstünlük sağlayan Bersomik Derneği oldu .

İlk defa Şampiyonluk  sevinci yaşayan Bersomik Derneği  Başkanlığını Yürüten Fayik Kılıç Bu sevinci yaşattığı için oyuncularına teşekkür etti ve özel hediyeler  verdi.

Malatya Vuslat Tv.’nin Canlı verdiği maçın ödüllerini ve Kupasını Şampiyon olan takım Bersomik’e  Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya ,Turnuvayı 2. Olarak bitiren Narinceliler derneğinin kupasını da   yine Kahtalı olan Mardin Ömerli’de Kaymakamlık yapan Erol Kaya  verdi.

Kahta Kaymakamı Ahmet Gazi Kaya vuslat tv.ye verdiği demeçte burada kimin kazandığı önemli değil kazandırdığı önemli, hepsi bizim köylümüz ,hemşehrimiz final maçının burada yapılması çok önemsiyordum. çünkü bu şekilde  yaşadığı topraklardan bağlarını koparmamış oluyorlar.

Federasyon başkanı Ali yücel ‘de Turnuvanın dostluk havasında kaynaşma içinde geçtiği için ve kahta halkının ve Sayın kaymakamlarımızın  spora ve federasyonumuza göstermiş olduğu alakadan dolayı teşekkür ederim.dedi

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek