Güncel

Saçlı, Yangında Sabotaj Şüphesi Var

Saçlı, Yangında Sabotaj Şüphesi Var

24.06.2017 tarihinde Arnavutköy Veysel Karani Caddesi üzerinde bulunan 4 katlı işyerinin zemin katında bulunan mobilya atölyesinde çıkan yangın nedeniyle bina ve işyerlerinde ağır hasar meydana gelmişti. İtfaiye raporunda yangının çıkış nedeni tespit edilememişken,  binanın sahibi olan Mehmet Ali Saçlı sabotaj şüphesinin olduğunu söyledi.

Ramazan bayramı arifesinde saat 18:00 sıralarında çıkan yangında can kaybı yaşanmamış, 10 saat kadar süren yangında 4 katlı bina ve işyerlerinde ağır hasar meydana gelmişti. Binanın zemin katında bulunan mobilya atölyesinde çıkan yangın çok sayıda itfaiye ekibinin müdahalesi sonucunda 10 saate kontrol altına alınarak söndürülmüş ve ağır hasar meydana gelmişti.

Bina sahibi olan Saçlı Tekstil Kurucu Başkanı Mehmet Ali Saçlı, yangın sonrasında yapılan incelemeler sonucunda sabotaj ihtimalinin yüksek olduğunu fakat bu konuda Arnavutköy itfaiyesinin duyarsız kaldığını söyledi.

Saçlı” Alt katta bulunan mobilya atölyesinin iki giriş çıkış kapısı var. Bir kapının önüne kamyon, bir kapıya da forkliftin çekilmesi itfaiyenin müdahalesini zorlaştırmıştır. Bayram nedeniyle çalışanların bulunmaması nedeniyle yangının geç fark edilmesine sebep olmuş, içeride bulunan yanıcı maddelerin atölye içerisinde yaygın olması da yangının şiddetini artırmıştır.

İtfaiye raporunda yangının çıkış nedeninin anlaşılmadığı belirtilirken, imalathanenin hemen her yerinde bulunan tiner ve boya gibi yanıcı maddelerin neden dağınık olduğu şüphelere sebep olmuştur. Buna benzer incelenmesi gereken birçok karanlık noktalar var. Bu nedenle itfaiye görevini yapmazsa Savcılıktan olayla ilgili incelme isteyeceğiz.

Yangında tiner ve yanıcı maddelerin imalathane içinde uygunsuz şekilde depolanması konusunda itfaiyeyi uyardık ve raporda yer verilmesi gerektiğini söyledik. Fakat bizim uyarılarımız dikkate alınmadı. Hatta bize karşı anlaşılmaz bir tutum sergilediler. Ek rapor isteyen avukatlarımıza karşı gösterilen bu tutumdan dolayı Arnavutköy İtfaiyesi hakkında savcılığa suç duyurusunda bulunacağız” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek