Arnavutköy

PUBLIC ilk Bayi Toplantısını Gerçekleştirdi

PUBLIC ilk Bayi Toplantısını Gerçekleştirdi

1991 Yılından beri PUBLİC Streetwear markasıyla iç piyasada adından söz ettiren Akdoğu Tekstil Ltd. Şti. ilk bayi toplantısını İstanbul Sultangazi’de bulunan merkez binasında gerçekleştirdi. Toplantıda  PUBLİC Streetwear’ın 2016 İlkbahar yaz kreasyonunu tanıtan firma yetkilileri sezona iddialı bir giriş yapmayı hedeflediklerini ifade ettiler.

Merkez binası Sultangazi’de bulunan Bir aile şirketi olan Akdoğu Tekstil 1991 yılında Public Streetwear markasıyla iç ve dış piyasada önemli bir pazar  elde etmişti.Rıfat Süt ve kardeşlerinin kurduğu firma kısa zamanda piyasada adından sık sık söz edilen ve kreasyonları merakla beklenen bir firma oldu.

PUBLİC İLK BAYİLİK TOPLANTISI (5)

İç piyasada bayi ağını hızla büyüten Akdoğu Tekstil ilk bayi toplantısını 17 Mart 2016 tarihinde İstanbul’da gerçekleştirdi. Şirket merkezinde 2016 ilkbahar yaz kresayonunu bayilerinin beğenisine sunan Süt kardeşler, sezona iddialı bir şekilde hazırlandıklarını ifade ettiler.

PUBLİC İLK BAYİLİK TOPLANTISI (24)

Şirket merkezinde başlayan toplantı Sultan Kasrı Konferans Salonu’nda devam etti. Tolantıya bayilerin yanı sıra akademisyenler ve tedarikçiler iştirak ettiler.

PUBLİC İLK BAYİLİK TOPLANTISI (18)
Toplantının açılış konuşmasını yapan Akdoğu Tekstil Genel Müdürü Ahmet Süt; ticaret hayatında iç faktörler, dış faktörlerin yanı sıra teknoljik gelişmelere ayak uyduramayan işletmelerin gelişemeyeceğine dikkat çekerek,  “sürekli gelişim stratejisini” ilke edindiklerini soyledi..

PUBLİC İLK BAYİLİK TOPLANTISI (19)
Aydın Üniversitesi İşletme Bölümü Yönetim ve Davranış Bilimleri Öğretim Üyesi Prof. Dr. Salih Güney, Public Streetwear’in yönetim organizasyon yapısını ve pazarlama stratejisini inceleyip beğendigini belirtti. Toplantıda bayilere  mali denetim ve kontrol mekanizmaları hakkında bilgi vererek, isletmelerinin iç denetimini belirli bir disiplin içerisinde gerçekleştiremedikleri takdirde sektörde yok olacaklarına dikkat çekti. Public Streetwear’in oluşturmuş olduğu ortak çalışma kültürünün  sektöre katkı sunacağına inandığını söyledi.

[two_third last=”no”]…[/two_third][two_third last=”no”]…[/two_third] Albaraka Turk Yönetim Kurulu Genel Sekreteri Feyzullah Orman; Giyim sektöründe faliyet gösteren orta ölçekteki işletmelerin finansman araçlarını yeterli ölçüde kullanamadıklarını, bunun nedenlerinin ise kurumsallaşma ve markalaşmaya yeteri kadar önem vermediklerinden kaynaklandığını söyledi..

PUBLİC  İLK BAYİLİK TOPLANTISI  (23)
Akdoğu Tekstil Genel Koordinatörü Mehmet Düzen; Özellikle tekstil firmalarının deneme yanılma yoluyla tecrübe kazandıklarını, kısaca teoriden uzak sadece pratiğe önem verdiklerini söyledi. Bu nedenle uzun vadeli projeler yürütemediklerini dolayısyla markalaşamadıkları için ulusal ekonomideki negatif durumlara karşı dirençlerinin olmadığını belirtti.

PUBLİC İLK BAYİLİK TOPLANTISI (7)
Akdoğu Tekstil  Satış Müdürü Alper Kaan Erbasi ;  Public Streetwear ailesine dahil olma sürecinden bahsederek, sektörün istikrarsız durumunun plansız haraket etmekten kaynaklandığını, alt yapısı oluşturulmamış ve projelendirilmemiş firmaların gelişiminin ve surekliliğinin süpriz olacağını dile getirdi.

PUBLİC İLK BAYİLİK TOPLANTISI (21)
E-ticarrt Müdürü Burcu Avci; Firmanın stok durumuna deginerek e-stok sisteminde 1 sene icerisinde kendi kategorilerinde sektörde öncü durumunda bulunan firmalardan daha cok satış yapacaklarını ve bu konuda iddalı olduklarını söyledi.Dolaşıma soktukları ürün adetlerinin bu firmalardan daha fazla olduğunu ve hatasız olacağını belirtti.

www.publicsatis.com

Toplantı bayilerin görüş ve önerilerinin ardından  verilen akşam yemeği ile son buldu..

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek