İstanbul'daki Adıyamanlılar

Pınarbaşı Derneği’nde Gençlik Kolları İftarı

Pınarbaşı Derneği’nde Gençlik Kolları İftarı

Merkezi Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde olan Pınarbaşı Derneği, bu akşam köylü gençlere yönelik bir iftar programı düzenledi. Programa yaklaşık 200 kişi katıldı. Programa onur konuğu olarak Beyaz Hareket Derneği Başkanı Aydın İnci katıldı

Merkezi Sultangazi 50. Yıl Mahallesi’nde olan Pınarbaşı Derneği, bu akşam köylü gençlere yönelik bir iftar programı düzenledi. Programa yaklaşık 200 kişi katıldı. Başkanlığını Şükrü Kalın’ın, gençlik kolları başkanlığını Mehmet Şahin’in yaptığı dernekte, ezan okunmadan önce Kur’an tilaveti gerçekleştirildi. Ezan okunmasının ardından iftar açan hemşeriler, iftarın ardından 15 dakikalık bir namaz arası verdi.

Namaz arasının ardından sahneyi Grup Aşk-ı Gönül alarak katılımcıları ilahiler ve semazen ekibinin eşilğinde manevi bir havaya soktular.

Programın sonunda yapılan protokol konuşmalarında, yönetim kurulu üyeleri; bu kadar hemşeri genci bir araya toplamanın büyük bir başarı olduğunu ve önümüzdeki yıllarda bu katılımı daha da arttırmayı amaçladıklarını belirttiler.

Programa onur konuğu olarak katılan Beyaz Hareket Derneği Başkanı Aydın İnci, gurbet ellerde birlikte olmanın öneminden bahsetti.

Aynı zamanda Dernek yönetimi tarafından hazırlanan yardım kolileri ihtiyaç sahiplerine ulaştırılmak için, hemşerilerce paylaşıldı.

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek