Sultangazi

Osman Yaşar’ın Başarı Hikayesi ‘100 Milyonluk Araba’ Kitabı İle Ölümsüzleşti

Osman Yaşar’ın Başarı Hikayesi ‘100 Milyonluk Araba’ Kitabı İle Ölümsüzleşti

OSES Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar’ın başarı hikayesinin anlatıldığı ‘100 Milyonluk Araba’ adlı kitabının lansmanı yapıldı. Bu kitabın gençlere, genç girişimcilere yol haritası çizmek için yazıldığını ifade eden Osman Yaşar, tecrübelerimiz paylaşarak birbirimize destek vermeliyiz, başarmak için önce inanmak, sonrasında da yılmadan çalışmak gerekir dedi.

 

OSES Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar’ın başarı hikayesinin anlatıldığı ‘100 Milyonluk Araba’ adlı kitabın editörlüğünü Murat Şahin yaptı.

25 Yılda önce seyyar arabayla başlayan ve günümüzde bir çok ülkede imalathane ve satış ağı bulunan OSES Çiğköftenin başarı hikayesi ve bu başarının mimari Osman Yaşar’ın anılarının yer aldığı kitabın lansman programı Fatih’teki Perispri adlı mekanda gerçekleştirildi.

Programa  İstanbul Yeni Yüzyıl Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yaşar Hacısalihoğlu, AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy, Anadolu Yazarlar Birliği Başkanı Yusuf Tosun, Sultangazi Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ali Başkaya, Fatih Belediye Başkan Yardımcısı Veysel Karani Yüksel, TÜRES Başkanı Ramazan Bingöl, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, ADIFED Genel Sekreteri Orhan Karaman, Sanatçılar, İş Adamları, Sektör Temsilcileri, OSES Grup Ailesi ile Osman Yaşar’ın dostları katıldı.

Sunuculuğunu Radyo Programcısı Umut Öztürk’ün yaptığı programda Açılış konuşmasını yapan Editör Murat Şahin, başarı hikayesi denildiğinde belki aklımızı bir çok isim gelebilir ama Osman Yaşar’ın başarılarla dolu olan bu yaşam hikayesinin güzel örneklerle dolu olduğunu söyledi. Şahin, ‘Evet ben başarı hikayesi denildiğinde Osman Yaşar diyorum. İlginç ve başarılarla dolu 25 yıl.

Kitabı yazmak için 30’dan fazla kişi ile mülakat yaptık ve bir buçuk yıllık bir çalışma sonrası bu eser meydana geldi’ Kitabın örnek başarı hikayesinin ardında yatan gizli kahramanlar olduğuna da değinen Şahin emeği geçen herkese teşekkürlerini iletti.

 

OSES Grup Yönetim Kurulu Başkanı Osman Yaşar ise konuşmasında, anılarını yazarken unutulmaya yüz tutmuş bir çok olayı tekrar yaşadığını ifade etti. Yaşar, ’Yaşarken gözümden kaçırdığım birçok anıyı yazarken hatırladım. Ne çok hikayem varmış, ne çok emek vermişim hatırladıkça duygulanıyor insan. Keşke hepimiz zaman zaman geçmişimize şöyle bir bakabilsek kimi zaman tebessüm ederek kimi zamanda gözleri yaşlı şekilde ne çok şey hatırlayacağız kim bilir. Oysa bizi biz yapan şey dünümüzden aldığımız dersler değil midir? İşte bugün burada tanıtımı yapılan 100 Milyonluk Araba kitabı benim dünümün özetidir. Bu kitap her yönüyle Osman Yaşar’dır. Hayalleriyle, umutlarıyla, çabalarıyla, sevinçleriyle Osman Yaşar. Elbette bu kitabı kendimin ne olduğunu hatırlatmak istediğim içi yazdırmadım. Hikayemden esinlenerek kendi başarılarının mimarı olmasını istediğim girişimciler için yazıldı bu kitap. .Kendi bilgi birikim, deneyim ve vizyonumuzun diğer kişilerle paylaşmak bizim içim bir vazife, sorumluluktur. Özellikle gençler bu kitaptan faydalanacak. Genç girişimcilerin rekabet ortamında bizleri zorladığı ve büyük başarılara imza attığı bir süreç hayal ediyorum. Gençliğini hatta çocukluğunu yaşayamamış ve hep öğretmek zorunda olmuş biri olarak isterse gençlerimizin önemli başarılara imza atabileceğine inancım tamdır” dedi.

Daha sonra protokol üyeleri birer selamlama konuşması yaparak, bu kitabın özellikle gençlere yeni bir bakış açısı sunacağını ifade ettiler.

Konuşmaların ardından işe ilk başladığı gibi önlüğünü giyerek seyyar tezgahın başına geçen Osman Yaşar konuklarına çiğköfte ikram etti.

Konuşmaların ardından kesilen pastayı ve imzaladığı kitapları katılımcılara hediye eden Osman Yaşar ile bol bol hatıra fotoğrafı çektiren katılımcılar bu anı ölümsüzleştirdiler.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek