ekonomi

Osman Derdiyok İstifa Etti

Sumder Olağanüstü Kongreye Gidiyor

Sultangazi’nin TÜSİAD’ı olarak bilinen Müteahhitler Birliği Derneği Eylül ayında olağanüstü kongreye gidiyor. İstifasını açıklayan Başkan Osman Derdiyok düzenlediği bir basın toplantısı ile aldıkları bu son dakika kararını kamuoyu ile paylaştı.

 

2012 yılında kurulan Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği, olağanüstü kongreye gidiyor. Son kongresini 27 Şubat 2016 tarihinde yapan Müteahhitler Birliği Derneği, aldığı karar doğrultusunda Eylül ayında olağanüstü kongreye gitme kararı aldı.

Derdiyok’un konuşmasından satır başlıkları;

2012 Aralık ayında kurulan Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği’nin kurucu başkanlığını yapıyorum. Bugüne kadar dernek olarak iki kongre gerçekleştirdik. Her iki kongrede de arkadaşlarımın, üyelerimizin teveccühüyle dernek başkanlığına seçildim.  Yaklaşık 4 yıla yakın Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği’nin başkanlığını yürütmekteyim. Belli bir süreden sonra insanlar yoruluyor. Bundan dolayı yönetim kurulu olarak olağanüstü kongre kararı aldık. 25 Eylül Pazar günü de olağanüstü kongremizi gerçekleştireceğiz. Eğer yeterli çoğunluk sağlanmasa da  2 Ekim Pazar 13:00’te dernek merkezimizde kongre olacak. Derneğimizin bütün üyeleri başkanlığa aday olabilir. Ben ve arkadaşlarım başkan olmayı düşünmüyoruz.

Yaklaşık 4 yıllık görev süremiz içerisinde sektörümüze yönelik çalışmalar yaptık. Özellikle yerel yönetimlerle yaptığımız istişareler neticesinde imar konusuna yönelik çalışmalarda bulunduk. Bu tür sivil toplum kuruluşları demokrasinin çekirdeği olan kuruluşlardır. Bunların devamlılığı, yaşaması önemli bir şey. Tabi bazı kişiler bunların varlığından rahatsız olabilir, ama bizim meslek birliğimizin içerisinde bulunan tüm meslektaşlarımın buna gerekli ehemmiyeti göstereceğine inanıyorum.WhatsApp Image 2016-09-01 at 23.16.11

Bazı arkadaşları görüyorum, neredeyse bir ömür bazı yerlerde başkanlık yapıyorlar. Ve buralara yapışıp kalıyorlar. Biz bu tarz davranışlarda olan insanlara da örnek olabilme adına olağanüstü kongreye gitme kararı aldık. Kimse siyasetten, STK Başkanlığından bunu meslek haline getirip emekli olmasın diye şu böyle duruş sergiliyorum. Aynı duruşu Sultangazispor Kulübü yönetimindeyken de gösterdik. İki yıllık bir görev süremizin olmasına rağmen, başka hevesli arkadaşlarımızın olmasından dolayı kulüp yönetimini bıraktık. Sultangazispor Kulübünü de borçsuz olarak yeni yönetime bıraktık. Ben ve ekibimin 2 yıla yakın bir zamanı olmasına rağmen, bir nöbet değişiminin faydalı olacağını düşündük. Başka bir arkadaşımızın dernek başkanlığını yürütmesi anlamında önünü açıyoruz. Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği’nin borcu yoktur. Kongremizin sektörümüze ve tüm Sultangazi’ye hayırlı olmasını diliyorum.Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği içerisinde çok tecrübeli arkadaşlarım var.Derneğimiz sahipsiz kalmayacaktır. Mutlaka bu kongremizde bir arkadaşımız aday olacaktır.
Dışarıdan Darbe Yapılmaya Çalışıldığı İçin Aday Olduk
Görev süresi boyunca kamuoyuna karşı dürüst olduğunu söyleyen Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği Başkanı Osman Derdiyok, 27 Şubat 2016 tarihinde gerçekleşen kongrede aday olmayacağını ancak kongreye dışarıdan müdahale edildiği için yeniden dernek başkanlığına aday olduğunu söyledi. Derdiyok, “Biz bir önceki kongremizde bu nöbet değişiminin olmasını düşünüyorduk. Çünkü bir başkanın 1 dönemden fazla kalmasından yana değilim. Çünkü her yeni gelen başkanın yeni bir heyecan katacağını düşünüyorduk. Fakat bizim olağan kongremize dışarıdan bazı güçlerin müdahale etmesinden dolayı, duyduğumuz rahatsızlıktan dolayı kongrede aday olmak zorunda kaldık. Eğer kongremize dışarıdan müdahale edilmeseydi ben o kongrede aday olmayacaktım. Dışarıdan darbe yapar gibi sivil toplum kuruluşlarının yönetimine müdahale etmek isteyen güçlere bizim bir ders vermemiz gerekiyordu. Ben ve ekibim bundan dolayı tekrar aday olduk. Ve Şubat ayında yapılan kongrede bu güçlere gereken dersi de verdiğime inanıyorum. Biz kendi idaremizle daha 2 buçuk yıl olmasına rağmen olağanüstü kongre yaparak düşüncemizi yerine getirdik. Şu an aktif siyaset hedefim yok. 4 yıldır vakit ayıramadığım kızıma vakit ayırmak istiyorum. Ama bizim inancımızda emeklilik ölümle gelir. Ömrümüzün sonuna kadar kendimizce vatanımıza hizmet edeceğiz  dedi.
“Küçük bir kızım var. Yaklaşık 4 yıldır oma zaman ayıramadım. Bundan sonra tek hedefim küçük kızıma zaman ayırmak istiyorum”

Öyle Birşey ortaya çıksın kendimi Yavuz Sultan Selim’den Aşağı Atacağım!

Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği ve SUMDER Yapı A.Ş’nin iki farklı yapı olduğuna da vurgu yapan Derdiyok,SUMDER Yapı A,Ş ile ilgili ‘Menfaat sağlıyorlar’ dedikodularına da cevap verdi.

“Sultangazi Müteahhitler Birliği Derneği içerisinde 15 müteahhidin kurmuş olduğu SUMDER Yapı A.Ş kurumsal yapısı farklı olan bir anonim şirkettir. Bu anonim şirkette kurulduğu günden beri yaptığı tek bir iş vardır. Eski Habibler Mahallesi’nde SUMDER Prestij Evleri projesi vardır. Bu projenin dışında ikinci bir işi söz konusu değildir. 15 arkadaşımız SUMDER Prestij Evleri projesinin arazisi dahil satın alarak bu işe girmişlerdir. Hangi menfaatten bahsediyoruz? SUMDER Yapı A.Ş’nin ikinci bir işi varsa belgelendirsinler ben yeni yapılan Yavuz Sultan Selim köprüsünden kendimi aşağı atacağım.” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek