Spor

Osman Cengiz’in ilk açıklamaları

Nevzat Yılmaz’ın istifası nedeniyle boşalan Sultangazispor başkanlığına, başkan yardımcısı Osman Cengiz oy çoğunluğuyla başkanlığa seçildi.

12 Yıllık Sultangazispor başkanlığını yürüten Nevzat Yılmaz sağlık sorunlarını mazeret göstererek istifa etmişti. Nevzat Yılmaz hastalığının stresi kaldırmadığı ve bu nedenle de yanlış karar verebildiğini ifade eden bir basın açıklaması yapmıştı. Yılmaz çok sevdiğim Sultangazispor’un kendi sağlık problemlerim nedeniyle zarar görmesini istemediğim için istifa ediyorum demişti.

İstifa haberi Sultangazispor camiasında bomba etkisi yaratmış ve yönetim kurulu toplantıya çağrılmıştı. Salı günü yapılan toplantıda kesin bir karara varamayan yönetim kurulu Çarşamba günü kulüp binasında yönetim kurlu toplantısı düzenledi. Kongre sonrasındaki yapılan toplantıların tam aksine eksiksiz toplanan yönetim kurulunda başkanlık için aday çıkmazken üyeler başkan yardımcıları İsa Yucak ve Osman Cengiz’in başkanlıklarını önerdi. Yapılan oylama sonucunda 13 oyu İsa Yucak alırken 19 oy alan Osman Cengiz başkanlığa seçildi.

Sezon sonuna yapılacak kongreye kadar Sultangazi Spor Kulübü Başkanlığını yürütecek olan Osman Cengiz sıcağı sıcağına bir basın açıklaması yaptı. Cengiz, “Başkanımız Nevzat Yılmaz’ın istifasıyla yeni bir süreç başlamış oldu. Yönetim kurulundaki arkadaşlarımın isteği üzerine başkalığa seçildim. Sezon bitene kadar yönetin kadromuz eksiksiz olarak görevlerinin başında olacaklar. Evet, sezonun ikinci yarısında takımımızın aldığı sonuçlar kötü. Ama unutmayalım ki aynı takım 1. yarıda üst üste yedi maç kazanarak ilk yarıyı 3 puan önde lider olarak kapattı. Önümüzde altı maçımız var ve inşallah aynı seriyi yakalayarak hedefimize ulaşır ve ipi göğüsleriz. Yarın itibariyle teknik kadroyla görüşmeler yaparak olumsuzlukları gidermek için kolları sıvayacağız. Yönetimdeki arkadaşlarımın da desteğiyle takımımızı toparlayacak ve Sultangazimize bir şampiyonluk daha armağan edeceğiz” şeklinde bir açıklamada bulundu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek