Sultangazi

Okay’ın Ev Sahipliğinde Adıyamanlılar Bir Araya Geldi

Okay’ın Ev Sahipliğinde Adıyamanlılar Bir Araya Geldi

Gaziosmanpaşa Sultangazi Arnavutköy Adıyamanlılar Derneği (GADER) Başkanı Ramazan Okay’ın ev sahipliğinde gerçekleştirilen istişare toplantısına katılan AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner,” Kılıçtaroğlu’nun söylediği gibi padişahlik gelecek ve millet bu ülkenin padişahı olacak. Bir ülkede padişah millet değilse o ülkede cumhuriyet yoktur” diyerek evet çağrısında bulundu.

GADER Başkanı Ramazan Okay’ın evinde gerçekleştirilen istişare toplantısına AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner , AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, AK Parti İstanbul  İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Abdurrahman Dursun, Belediye meclis üyeleri, AK Parti İlçe Yönetim Kurulu Üyeleri, partililer, iş adamları ve çok sayıda davetli katıldı.

Toplantıda yemek ikramının ardından bir selamlama konuşması yapan AK Parti Sultangazi İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, misafirperverliğinden dolayı   Ramazan Okay’a ve katılımcılara teşekkür etti.  AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner  bölgede sevilen ve gönüllü olarak çalışan, insanlarla beraber olan insanlarla bütünleşmiş bir abimiz. Bizi her zaman çalışmalarımızda destekleyen, büyük katkı sunan biri.

Sultangazi’de Adıyamanlılardan her zaman samimiyet, dostluklarını, kardeşliklerini ve  kültürlerini İstanbul’da yaşattıklarını gördüm. Her daim vatanseverliklerini ve birlik beraberliğe verdikleri önemi gördüm. İnşallah bu 16 Nisan’da da birlik beraberliğimizi pekiştireceğiz. Bir olalım çözülmeyelim, sıkıntıları birlikte çözelim. Dağıtan olmayalım toplayan olalım. Birleşelim gücümüzü artıralım” diyerek referandumda güçlü bir evet çıkması için destek istedi.

AK Parti İstanbul  İl Yönetim Kurulu Üyesi ve Adıyaman Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Abdurrahman Dursun hemşehrileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Dursun, “Bir çok toplantıda söyleyecek çok sözümüz var ama burada  söyleyecek sözümüz yok. Hemşerilerimizle bir çok kez bir araya geldik ve sistmle ilgili uzun soluklu sohbetlerimiz ,istişarelerimiz oldu” diyerek Cumartesi Yenikapı’da yapılacak Cumhurbaşkanı ve Başbakanın katılacağı mitinge davet etti.

Dursun, Referandum sürecinin ülke dışından da yakından izlendiğini söyleyerek, “Burada çıkacak her güçlü ses  oralarda yankılanıyor bunu bilelim. 16 Nisanda inşallah çok güçlü bir evet çıksın ve ülkemiz çok daha hızlı, güçlü bir şekilde 2023-2051-2073 e devam etsin inşallah”  diyerek Adıyamanlı hemşehrilerine verdikleri ve verecekleri destek için teşekkür etti.

AK Parti İstanbul Milletvekili Mehmet Metiner toplantıda hazır bulunan iki 15 temmuz şehidinin babasına  hitaben, “Şehitlerimizin hatırı için ne yapacağımızı biliyoruz. 15 Temmuzun öcünü almadan bize yaşamak haram.

İnşallah 16 Nisan’da güçlü bir evet çıkacak, buna hiç kuşkumuz yok. Psikolojik savaşlar devam eder. Hayır diyenler kendileri bile kazanacaklarına inanmıyorlar. İnansalardı bu kadar terbiyesizleşmezlerdi, edepsizleşmezlerdi. Edepsizlerle edepsizleşmeyeceğiz ama anlayacakları dilden de cevaplarını vereceğiz. Cumhurbaşkanımız bunun cevabını bu gün Trabzon’da verdi. Bekliyoruz bizi denize dökeceklermiş. Bunu söyleyenler bakalım Samsun’a çıkabilecekler mi? Sanki karşılarında düşman ordusu var. Bu ülkenin insanlarına bu kelimeleri söylemeleri  bile evet dememize sebeptir diye düşünüyorum.

 

Kılıçtaroğlu’na katılıyoruz evet padişahlık gelecek

Sandıkta dikdatör çıkacaksada biz seçelim. Bizim yerimize kimse seçmesin. Kılıçtaroğlu’na katılıyoruz evet padişahlık gelecek. Bundan sonra millet padişah olacak. Bir ülkede padişah millet değilse o ülkede cumhuriyet yoktur. Vesayet sisteminide paramparça edeceğiz. Sandığın üstünde hiç bir irade tanımayacağız.  Ve Türkiye çok kısa zamanda yol alacak, mesafe kat edecek.

1200’lü Yıllarda Ertuğrul’un yaptığını bu gün Erdoğan yapıyor. Biz dirilişe evet diyeceğiz. Ya güçlü bir ülke olacağız, Türkiye’nin milletin gücünü göstereceğiz yada küçüleceğiz, büzüleceğiz, ekonomik anlamda, siyasi anlamda zayıf bir ülke olacağız. O zamanda herkes bize hükmedecek.  Bizim tercihimizin anlamı bu. Başka bir şey anlatmaya gerek yok.

Bunlar statükonun bekçliğini yapıyor ve ben demoktatım diyorlar. Demokrat yeniliğe açık olur. Bunlar koyu bir muhafazakar. Üstelikte eskiyi kötü bir şekilde muhafaza etmeye çalışıyorlar. Türkiyenin düşmanlarına bakıp yolumuzu öyle çizmeliyiz. Düşmanlarımız belli. Dünyadaki hakim güçler ve bunların taşeronları var. Suriye’nin kuzeyinde bir terör örgütü kurmaya çalışıyorlar. PKK bu gün bir kürt örgütü değildir. Bir çok ülkenin kullandığı teşeron bir örgüttür.

HDP yeni sisteme karşıymış tek adam gelecek diye hayır diyormuş. Sen tek adamla yönetilen Öcala’nın dediklerini eleştiremiyen bir sosyalist yapıdasın. Eleştirme hakkın bile yok, tek adamın emrinde kulu kölesi olacaksın sonradan da tek adam gelecek diye karşı durduğunu söyleyeceksin. Neresine inanırsınız bunların. Bunlar ancak masum cahilleri kandırabilirler.

Suriye’de dikdatörle işbirliği yap sonra dikdatörlüğe karşıyım de

Bu sistemde sandık önünüze geliyor ve halkın seçtiği biri ülkeyi yönetiyor. Bunlar ülkenin düşmanları neyi söylüyorsa onları söylüyorlar.  Kendilerine ait bir sözleri dahi yok.  Suriye’de dikdatörle işbirliği yap sonra dikdatörlüğe karşıyım de kimi kandıracaksınız.

Vatandaşa biz bedel ödedik ve AK Parti bu hakları verdi adım attı diyorlardı. Hadi elinde silahı yine var hemde Amerika’nın verdiği daha modern silahlar var. Hadi adım attırın da görelim. Biz halkımız için yaptık bunları, bunlardan korktuğumuz için değil. Hadi hodri meydan yaptırın da görelim” diyerek şer ittifakı kurulduğunu ve bu ittifakta yer alanların Türkiye’ye savaş açtıklarını söyledi.

Konuşmacıların ardından katılımcıların sorularını cevaplandıran Metiner, Adıyamanlılardan her zaman büyük destek aldıklarını ve bundan sonrada halkın iktidarıyla bu desteğin artarak devam edeceğine inandığını söyledi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek