Sultangazi

Öğretmenler Günü

Sultangazi Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla ilçede görev yapan eğitimcileri bir araya getirdi. Öğretmenlerin kutsal bir mesleği icra ettiklerini kaydeden Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, “Türkiye’yi gelecekteki hedeflerine ulaştıracak, genç nesilleri hazırlayabilecek tek güç öğretmenlerdir” dedi.

Sultangazi Belediyesi, Öğretmenler Günü dolayısıyla eğitimcileri buluşturdu. Sultangazi Düğün Sarayı’nda düzenlenen programa Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir, AK Parti İlçe Başkanı Suzan Dağlar Civan, Belediye Meclis Üyeleri, Muhtarlar, okul müdürleri ile öğretmenler katıldı.

İlçe Milli Eğitim Müdürü İbrahim Demir konuşmasına öğretmenlerin gününü kutlayarak başladı. Öğretmenliğin fedakarlık isteyen bir meslek olduğuna dikkat çeken Demir, “Bir medeniyeti oluşturma, yaşatma adına fedakarlık eden, gayret gösteren, topluma davranışlarıyla örnek olan kişiler öğretmenlerimizdir. Fatih’i, Fatih Sultan Mehmed Han yapan Molla Gürani’dir. Selahaddin’i, Selahaddin Eyyubi yapan  Nurettin Zengi’dir; bizi biz yapan öğretmenlerimizdir” dedi.

Programda konuşma yapan Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay da Mustafa Kemal Atatürk’ün 24 Kasım 1928 yılında, “Başöğretmen” sıfatı almasıyla başlayan öğretmen gününü kutlamaktan sevinç duyduklarını söyledi. Öğretmenlerin her zaman sevgi ve saygıyla anılması gerektiğine vurgu yapan Başkan Altunay, “Öğretmenlere toplumun her kesimininin sevgi, saygı ve hürmet göstermesi gerekmektedir” dedi.

“Türkiye’yi gelecekteki hedeflerine ulaştıracak, genç nesilleri hazırlayabilecek tek güç öğretmenlerdir” diyen Başkan Altunay, “Türkiye’nin istikbali, öğretmenlerimizin tutuşturduğu eğitim meşalesi daha da aydınlık olacak. Öğretmenlerimiz, dün ve bugün olduğu gibi, yarın da geleceğin mimarları olmaya devam edecekler” diye konuştu.

İnsana yapılan her yatırımın kutsal olduğu anlayışıyla hareket ettiklerini kaydeden Başkan Altunay, şunları söyledi:

“İlçemize beş yılda 27 yeni okul kazandırdık. 23 okulumuza konferans salonları yaptık. Tüm okullarımızın boya ve badana ihtiyaçlarını karşıladık. Tüm öğrencilerimize ücretsiz defter dağıttık. TEOG -YGS -LYS hazırlık kursları düzenledik. Özellikle gençler ve ev hanımlarına yönelik meslek edindirme kursları düzenledik. Öte yandan gençlerimizin daha fazla sosyal hayatın içerisinde olması amacıyla izci kampı, yüzme kursları, kültür gezileri, gençlik kampı düzenledik.  Belediyemizin imkanları ölçüsünde eğitime ve gençlere yönelik yatırımlarımız aralıksız devam edecek.”

Sultangazi Kaymakamı Ali Uslanmaz ise yaptığı konuşmada eğitim camiasının, öğretmenler gününü kutladı. Uslanmaz, “Gençlerin eğitimine kendisini adamış tüm öğretmenlerimize sağlık, huzur ve esenlikler temenni ediyorum” dedi.

Program sonunda protokol üyeleri ilçede uzun müddet görev yapan öğretmenlere plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek