İstanbul'daki Adıyamanlılar

Narinceliler Piknik Şöleninde Buluştu

Narinceliler Piknik Şöleninde Buluştu

Narinceliler Derneği’nin geleneksel olarak düzenlediği piknik şölenine İstanbul’da yaşayan Narinceliler yoğun ilgi gösterdi.

Kayaşehir Şamlar Tabiat Parkı’nda düzenlenen piknik şölenini sabah saatlerinde  dolduran Narinceller sohbet ederek hasret giderdiler.

Bahar aylarında tabiatla başbaşa hemşehrileriyle bir arada olmanın güzelliğini yaşayan Narinceliler, piknikte düzenlenen yarışmalara hemen her yaştan katılarak eğlenceli bir gün geçirmenin hazzına vardılar.

Oldukça çekişmeli geçen halat çekme yarışında büyükler katogorisindeki yarışmacılar pikniğe renk kattı.

Narinceliler Derneği  pikniğinde çocuklarıda unutulmadı. Çocuklar tabiatla başbaşa oyunlar oynayarak bir yılın yorgunluğunu attılar. Etkinlikte düzenlenen  hatat çekme, çuval ve kaşıkla yumurta taşıma yarışlarına da büyük ilgi gösteren çocuklar doyasıya eğlendiler.

Yarışmalarda dereceye giren çocuklar için hazırlanan hediyeleri almak için kıyasıya bir yarışma sergileyen çocukların hediyeleri  alıkren gösterdiği sevinç görülmeye değerdi. Yönetim tarafından hazırlanan 4 adet bisiklet ve bir çok hediyeyi alan çocuklar ve aileleri dernek yönetmine ve organizasyonde emeği geçen herkese teşekkür ettiler.

Piknkte sahne alan Ali Baran ile Haşim&Gülistan Tokdemir seslendirdikleri türkülerle katılımcılara tam anlamıyla bir müzik ziyafeti çektiler. Seslendirilen türkülere eşlik eden katılımcılar doyasıya halaylar çekerek  bu güzel bahar gününün tadını çıkardılar.

Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçar yaptığı selamlama konuşmasında pikniğe katılarak organizasyonlarını renklendiren bütün hemşehrilerine teşekkür etti. Geleneksel hale gelen piknik şölenlerinin her yıl daha fazla katılımla devam ettiğini hatırlatan Uçar yıl içerisinde de farklı etkinliklerle bu birlikteliği pekiştimek için gayret göstereceklerini ifade ederek, organizasyonda emeği geçen herkese şükranlarını iletti.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek