İstanbul'daki Adıyamanlılar

Narinceliler İftarda Buluştu

Narinceliler İftarda Buluştu

Adıyaman ili Kahta ilçesi Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, 6. Geleneksel iftar programını Akşemsettin Camii Konferans Salonu’nda düzenledi. Programa yoğun ilgi gösteren katılımcılar birlikte iftar açmanın hazzını yaşadılar.

Misafirlerini kapıda karşılayan Narinceliler Dernek Yönetimi, katılımcılar ile bire bir ilgilendiler.

Salonun tamamen dolduğu iftar programına Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Adıyaman Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Adıyaman Vakfı Yönetim Kurulu Üyeleri Hüsyin Oral, Nazif Demir, Esenyurt Adıyamanlılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halit Aslan, KAHTA-FED Genel Sekreteri Hüseyin Genç, Sırakaya Dernek Başkanı Abdullah Gültekin, Geldibuldu ve Çevre Köyleri Dernek Başkanı Nihat Yılancı, Tütenocak Dernek Başkanı Fayik Kılıç, Esendere Köyü Başkanı Mustafa Yılmaz, Eski Kahta Dernek Başkanı Yasin Ertaş, Pirağ ve Akpınar Köyü Yönetim Kurulu Üyesi Ahmet Polat, Gürgenli Köyü Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Recep Müslüm, Kahtalılar Derneği Yönetim Kurulu Üyesi Halit Aslan, Karadut Köyü Yönetim Kurulu Üyesi Resul Işık,  Teşikan ve Çevre Köyleri Derneği Yönetimi, Gerdan Et Yönetim Kurulu Başkanı Latif Oğuz, Adıyamanlı Sanatçılar, İbrahim Harikases, Ali Baran, Azer Aktaş, Mustafa Korkmaz, İdo Adıyaman, Cüneyt İde, Veysel İde ve çok sayıda davetli katıldı.

Sunuculuğunu radyo programcısı Yasin Şahin’in yaptığı program Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Programda bir selamlama konuşması yapan Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel, Ramazan ayının katılımcılar ve tüm İslam alemine hayırlar getirmesini diledi.  Narinceliler Dernek Başkanı Yavuz Uçan ve yönetiminin güzel işlere imza attığını ve başarılı bir yönetim sergilediklerini ifade etti. Bu tür iftarlarda her kesin ve kesimin aynı sofrayı paylaşmasının güzelliğinden bahseden Yücel, programda emeği geçen herkese teşekkür etti.

Manisa Kula’dan gelen Mustafa Yüceltaş’ın Ramazan ayı ili ilgili sohbetinin ardından salondaki misafirlerine hoş geldiniz diyen Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan, “Bizi Ramazan ayına ulaştıran, oruç tutmayı nasip eden ve bu güzel sofrada buluşturan Rabbimize sonsuz hamd ve senalar olsun.

Bu mütevazi iftar soframızda bizleri yalnız bırakmayarak, davetimize iştirak eden siz değerli dostlarımıza da canı gönülden teşekkür ediyorum.

Hoş geldiniz, şeref verdiniz, sefalar getirdiniz, iyi ki varsınız Allah Varlığınızın ve dostluğunuzun eksikliğini göstermesin.

Ramazan; Allah’ın temizlenmemiz için, arınmamız için, nefis muhasebesi yaparak yoksulun, fakirin ve aç insanların halini idrak ile; fakirliğin yoksulluğun ne çetin bir hal olduğunu yaşayarak anlamak için bize ilahi lütuftur, ihsandır, keremdir.

On bir aylık hayat düzenimizi programlamak için bir aylık hazırlık eğitimidir Ramazan.

Kısacası Allah’ın bize farz kıldığı, İslam’ın beş temel esaslarından biridir. Ramazan, mükafatı Allah’a ait olan ibadet ayıdır. Rahmet kapılarının sonuna kadar açıldığı, hayat rehberimiz olan Kur’an-ı Kerim’in indirildiği mübarek aydır.

Ramazan kendimizi aç ve susuz bırakmak değildir. Allah rızasına talip olma ve yakınlığına nail olma ayıdır. Kardeşliğimizi pekiştirme, dostluğumuzu kuvvetlendirme fırsatıdır.

Allah başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennemden kurtuluş olan Ramazan hürmetine, Ramazan’da yapılan ibadet ve dualar hürmetine, bu ayda indirilen Kur’an-ı Kerim hürmetine, ölmüşlerimize rahmet eylesin, hastalarımıza şifa versin, borçlularımıza ödeme kolaylığı lütfetsin. Allah birliğimizi, beraberliğimizi, kardeşliğimizi daim eylesin” diyerek geçtiğimiz hafta trafik kazası geçiren Cemil Keskin için dualar ederek dua istedi.

Program iftar sonrasında çekilen hatıra fotoğraflarıyla sona erdi.

Program sonrasında gazetemize bir açıklama yapan Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği Başkanı Yavuz Uçan, dernek olarak sosyal faaliyetler yanında Narince Köyü için yapılması gereken çalışmalar içerisinde olduklarını belirtti. Narincedeki öğrencileri için her yıl düzenledikleri eğitim kampanyalarının devam edeceğini söyleyen Uçan, “Bizler imkansızlık nedeni ile eğitimimizi yapamadık. Ama hayırseverlerimiz sayesinde İnşallah gelecekte bu köyden doktorlar, avukatlar, mühendisler çıkacaktır. Hayrın olduğu her yerde var olmaya çalışacağız” dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek