Gop

Narinceliler İftarda Buluştu

Narinceliler İftarda Buluştu

Narinceliler İftarda Buluştu

Narinceliler Derneği Geleneksel İftar Programını Sultangazi’de gerçekleştirdi.

Adıyaman ili Kahta ilçesi Narinceliler Sosyal Yardımlaşma ve Kültür Derneği, geleneksel hale getirdiği iftar programlarının 5.’sini Sultangazi Akşemsettin Camii Konferans Salonu’nda gerçekleştirdi.

Narinceliler İftarda Buluştu

Programa; Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan, HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım, HÜDA-PAR Sultangazi İlçe Başkanı Şükrü Ural, KAHTA-FED Başkanı Av. Ali Yücel, ADIGER-FED Başkanı Av. Ali Acar, AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, Kahtalılar Derneği Başkanı Ahmet Kaymaz, Teşikan ve Çevre Köyleri Derneği Başkanı Aziz Kelepçe, Bersomik Derneği Başkanı Faik Kılıç, Gigan Derneği Başkanı Mustafa Öztürk, Koçtepe Derneği Başkanı Necmi Karakuş, Geldi Buldu Köyü Derneği Başkan Yard. Nihat Yılancı, Eski Kahta Köyü Derneği Başkan Yard. İzzet Kutlar, Esendere Köyü Derneği Başkan Yard. Mustafa Yılmaz, Gölgeli Derneği Başkan Yard. Salih Süzen, KAHTA-FED Genel Sekreteri Hüseyin Genç, Adıyamanlılar Vakfı Yönetim Kurulu Üyesi Hüseyin Barlas ile 1000’i aşkın Narinceli katıldı.

Narinceliler İftarda Buluştu

Kelamların en güzeli Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan programın açılışında konuşan Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan bütün katılımcılara teşekkür etti. Başkan Uçan “11 Ayın Sultani Ramazan-ı Şerif ayını idrak etmekteyiz. 5.’sini gerçekleştirdiğimiz iftar programımız ile yine 1000’i aşkın Narinceli ile bir araya geldik. Birlik ve beraberliğin önüm arz ettiği bu günlerde bizleri yalnız bırakmayan herkese teşekkür ederiz” şeklinde konuştu.

Narinceliler İftarda Buluştu

Uçan’ın ardından konuşmasını gerçekleştiren Kahta Dernekler Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel  şunları kaydetti: “Bugün bu organizasyonu gerçekleştiren Narinceliler Derneği Başkanı Yavuz Uçan ve değerli yönetimine huzurlarınızda şükranlarımı sunuyorum. Ciddi manada Narinceliler Derneği Kahta Federasyonumuza üye dernekler içerisinde ender derneklerden biridir. Gayretli ve özverili çalışmalar yürüterek emek harcayan sayılı derneklerden biridir.  Tekrardan kendilerini tebrik ediyorum.”

Narinceliler İftarda Buluştu

Gergerliler Federasyon Başkanı Av. Ali Acar ise konuşmasında “Mübarek Ramazan-ı Şerif dolayısıyla sofraları şenlendiriyoruz. Tabiki dernekler bunlara öncülük ederek insanları bir araya getiriyor. KAHTA-FED’in üyesi olan Narinceliler Derneği’ni Adıyamanlı değerlerini bir araya getirdiği için tebrik ediyorum. Bir federasyonlaşma var. Kahtalılar bunu çok iyi gerçekleştirdi. Biz Gergerliler olarak unu devam ettiriyoruz. Adıyaman genelinde de böyle bir çalışma var. Bu birliktelikleri sağlayan bütün derneklerimizi tebrik ediyorum. Bizler bir araya geldikçe Adıyamanımızın sesi daha gür bir şekilde çıkacaktır. Herkese teşekkür ediyorum” dedi.

Narinceliler İftarda Buluştu

HDP Adıyaman Milletvekili Behçet Yıldırım‘da selamlama konuşması gerçekleştirerek herkese teşekkür etti.

Narinceliler İftarda Buluştu (40)

Katılımcılar Ezan-ı Muhammediye’nin okunması ile oruçlarını açtı. Program toplu fotoğraf çekimi ile son buldu.

Narinceliler İftarda Buluştu (40) Narinceliler İftarda Buluştu (40) Narinceliler İftarda Buluştu (40) Narinceliler İftarda Buluştu (40) Narinceliler İftarda Buluştu (40)

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek