Sultangazi

N.Fazıl Kısakürek Kız İmam Hatip’den 2 Türkiye 1.liği

  N.Fazıl Kısakürek Kız İmam Hatip’den 2 Türkiye 1.liği

Necip Fazıl Kısakürek Kız İmam Hatip Ortaokulu 6-A Sınıfı Öğrencisi Rabia Kurnaz Muay Thai Minikler Kategorisinde Avrupa 3.sü, Türkiye 1.si oldu. 5-F Sınıfı Öğrencisi Feyza Demir ise Türkiye Minikler Masa Tenisi Turnuvasında Türkiye 1.si oldu.

IMG_2416

Sultangazi’de 2014-2015 Eğitim Öğretim yılında ilk öğrencilerini kabul eden Necip Fazıl Kısakürek Kız İmam Hatip Ortaokulu, Eğitim alanında kısa sürede gösterdiği başarılarının yanı sıra sosyal ve kültürel faaliyetlerde de tüm Türkiye’de adından söz ettirir oldu.

6

Marmaris’te düzenlenen Muay Thai Türkiye Minikler ve Yıldızlar Şampiyonası’nda Minik bayanlar 42 kg kategorisinde 6-A sınıfı öğrencisi Rabia Kurnaz rakiplerini yenerek Türkiye şampiyonu oldu. Türk Milli takımına seçilen Kurnaz, Avrupa Şampiyonasında ülkemizi temsil ederek Avrupa 3.sü olarak yurda döndü.

Masa Tenisi Minikler Kategorisinde de 5-F sınıfı öğrencisi Feyza Demir, Lüleburgaz’da ki elemelerden sonra Kastamonu’da düzenlenen Türkiye Şampiyonasında mücadele etti. Feyza Demir Türkiye Şampiyonasından 1. oldu.

 

N.F.K12239964_1640465022873245_523556450497011530_n. Kız İmam Hatip Ortaokulu Müdürü Şükrü Arslan ve Okul Aile Birliği Başkanı Nejla Günaydın Rabia Kurnaz ve Feyza Demir’i başarılarından dolayı kutladı. Her iki öğrenciyi de başarı belgesi ve hediye ile tebrik eden Şükrü Arslan, Öğrencilerin sosyal faaliyetlerde desteklemeye devam edeceklerini belirtti. Arslan, “Öğrencilerimizin eğitim öğretimlerinin yanı sıra gerek okulumuzda gerek okul dışında gösterdikleri spor, sanat ve kültürel gelişimleri adına çalışmalarımıza devam ediyoruz. Her iki öğrencimizde bizleri gururlandırdı. Bu başarıların devamı gelecektir İnşallah.” Dedi.

IMG_2434

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek