Sultangazi

MHP’den Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

MHP’den Çanakkale Şehitlerini Anma Programı

Milliyetçi Hareket Partisi Sultangazi İlçe Başkanlığı Sultangazi Belediyesi Nikah Salonu’nda düzenlediği etkinlikte Çanakkale Şehitleri anıldı. Geceye konuşmacı olarak katılan MHP MYK Üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu Çanakkale destanını ve ruhunu anlattı.

mhp çanakkaleDSC_8917

Kur’an-ı Kerim tilavetinin ardından şehitlerimiz için dualar edildi ve ruhlarına bağışlandı.

mhp çanakkaleDSC_8924

Geceye MHP MYK Üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu, MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan, Sultangazi Mahalle Muhtarları, Şah Hatayi Cem Evi Başkanı Turan Güner, İlçe Yönetim Kurulu üyeleri, partililer ve Sultangazililer katıldı.

mhp çanakkaleDSC_8954

Gecede bir selamlama konuşması yapan MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel, kahramanlık vatan için ölümü göze almak, bir daha geri dönmemektir dedi. Özel, ‘Çanakkale zaferinin 101. Yıldönümünü kutluyor, mukaddes vatanımız için canlarını seve seve veren şehitlerimizi saygıyla anıyoruz’ diyerek günümüzde yaşanan olaylarda askere silah doğrultanların bu şehitlerin huzurunda ne cevap verecekler dedi.

mhp çanakkaleDSC_9004

Çanakkale Savaşından kesitler ve şehitliğe yürüyen askerlerin anılarına yer verilen konuşmalarına ardından bir konuşma yapan MHP MYK Üyesi Av. Özcan Pehlivanoğlu, ‘Başta Çanakkale şehitlerimiz olmak üzere bütün şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyoruz. Çanakkale’de bir müdafa var. Namus, millet, din  ve vatan müdafası var. O günlerde bu müdafa başarılmış olmasaydı, bu günümüzden bahsetmek mümkün değildi. Çanakkale’de bir zafer vardır  ama ben bu gün 10 yıllık bir savaşın bir parçası olan Çanakkale savaşını bir bütün olarak anlatacağım’ diyerek Osmanlı İmparatorluğunun birinci dünya harbine giriş evresini ve öncesinde yaşanan savaşlar ve olaylardan bahsetti. Bir çok okulun öğrencilerinin bu savaşta şehit düştüğünü bu nedenle yıllarca mezun veremediklerini belirterek ülkenin geleceğinin bu savaşta yok olduğunu anlattı. Çanakkale savaşı ve sonrasında yapılan savaşlarada değinen Pehlivanoğlu, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluş yıllarınıda anlatarak, bunların bir bütün olarak ele almadığımız zaman bu tarihimizi anlamamız mümkün değildir dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek