Siyaset

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Özel’den Taş Ocakları Açıklaması

MHP Sultangazi İlçe Başkanı Özel’den Taş Ocakları Açıklaması

Son zamanlarda sık sık gündeme gelen, Sultangazi’nin en büyük problemlerindfen olan taş ocakları hakkında MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel bir basın açıklaması yaptı.

ÇOK KIYMETLİ BASIN MENSUBLARI ÖNCELİKLE HOŞ GELDİNİZ DİYORUM. SULTANGAZİ İLÇE BAŞKANI OLARAK MHP SULTANGAZİ İLÇE TEŞKİLATIM ADINA TEŞEKKÜRLERİMİ SUNUYORUM. SULTANGAZİ MİZİN BÜTÜN SORUNLARINI TARAFSIZ BİR ŞEKİLDE KAMUYA DUYURARAK BİLGİLENDİRDİĞİNİZDEN ÖTÜRÜ ŞÜKRANLARIMI SUNUYORUM.

BASINIMIN KIYMETLİ MESUBLARI

BU GÜN BURADA BİR SULTANGAZİLİ OLARAK SULTANGAZİMİZİN İSTANBULUN EN GELİŞMİŞ VE NEZİH BİR İLÇE OLMASINI ARZULAYAN BU ANLAMDA BİZE GÖREV VERİLİRSE BÜYÜK BİR ZEVKLE SULTANGAZİ İÇİN ÇALIŞMA İSTEĞİ OLAN BİR ARKADAŞINIZIM. MESELEMİZ DERDİMİZ SULTANGAZİ VE SULTANGALİ VATANDAŞLARIMIZ. HAL BÖYLE OLUNCA SULTANGAZİNİN GÜZELLEŞMESİ VE GELİŞMESİNDE YETKİ SAHİBİ OLAN BÜTÜN BİRİMLERİN BRORASİNİN ÇALIŞMASI GÖREVİNİ TAM MANASIYLA YERİNE GETİRMESİ İÇİN SEFERBER OLMALIYIZ. BURADA SULTANGAZİ İLÇEMİZ AÇISINDAN GENEL BİR SORUN DEĞERLENDİRMESİ YAPMAK İSTİYORUM.

SORUNLARIMIZ BİR HAYLİ FAZLA FAKAT BEN BURADA SULTANGAZİNİN ÖNCELİKLİ ÇÖZÜLMESİ GERKEN YILLARDIR ÇÖZÜLMEYEN SORUNLARINI ELE ALMAK İSTİYORUM.

SULTANGAZİNİN EN BÜYÜK SORUNLARIN DAN BİR TANESİNE BİLDİĞİNİZ ÜZERE TAŞ OCAKLARI YAKLAŞIK 50 YIL ÖNCE KURULAN VE SON 15 – 20 YILDIR İLÇE YERLEŞİM MERKEZİ İLE BÜTÜNLEŞEN  CEBECİ, HABİBLER MAHALLESİNİ EN ÇOK  ETKİLEYEN BİR HAL ALMIŞTIR.

SULTANGAZİ BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ALTUNAY TARAFINDAN DEFALARCA SÖZ VERİLEN

EN SON 2013 VE 2014 YILARINDA SULTANGAZİ’NİN YILLARDIR SÜREGELEN “TAŞ OCAKLARI” PROBLEMİ, BELEDİYEMİZCE BAŞLATILAN REHABİLİTASYON ÇALIŞMALARI İLE ÇÖZÜME KAVUŞTURULUYOR. İSTANBUL BÜYÜKŞEHİR BELEDİYESİ İLE BİRLİKTE YÜRÜTTÜĞÜMÜZ ÇALIŞMALARLA BÖLGENİN REHABİLİTASYONU SAĞLANIYOR

YAPILAN YENİ DÜZENLEME İLE TOPRAK VE MOLOZ TAŞIYAN KAMYONLARIN  CEBECİ KÖYÜ’NE GİRMESİ YASAKLANDI.

OCAK ÇIKIŞLARINDA KAMYONLAR İÇİN YIKAMA HAVUZLARI YAPILDI.

ZABITA KONTROL NOKTASI OLUŞTURULARAK DENETİMLER SIKLAŞTIRILDI.

BÜYÜK ÇOĞUNLUĞU CEBECİ MAHALLESİ’NDE BULUNAN DÖKÜM ATÖLYELERİ İLÇE SINIRI DIŞINA TAHLİYE EDİLDİ.

DEMİŞTİ   FAKAT !!

CEBECİ MAHALLESİNDE AİLELERLE KONUŞTUĞUMUZ ZAMAN MUTLAKA BİR AİLEDEN ASTIM VE BRONŞİT HASTASI OLMUŞ HATTA KRONİK ASTIM VE NEFES DARLIĞI YÜZÜNDEN HAYATINI KAYBETMİŞ VATANDAŞLARIMIZI GÖREBİLİYORUZ.

 

TAŞ OCAKLARININ SAĞLIĞA DA ZARARI VAR, CANLILARA DA

MERMER VE TAŞ OCAKLARINDA YAPILAN DÖRT İŞLEM VAR Kİ, ÇEVRE ÜZERİNDE CİDDİ ETKİLERE NEDEN OLUYOR.

PATLATMALAR 3,4 ŞİDDETİNDEKİ BİR DEPREME EŞDEĞER. BU PATLAMALAR ÖNEMLİ ÖLÇÜDE TOZ EMİSYONUNA VE YERALTI SU TABAKASINDA VE AKİFER YAPISINDA BOZULMALARA NEDEN OLUYOR. AYRICA GÜRÜLTÜ KİRLİLİĞİ OLUŞUYOR VE RÜZGARA BAĞLI OLARAK HAVAYA KARIŞAN TOZLAR HAVA KALİTESİNİ DE BOZUYOR.

İŞLETME İZNİ ALAN OCAK İŞLETMESİNİN GÖRÜNÜR REZERVİN YÜZDE 10’U KADAR ÜRETİM İZNİ ALABİLDİĞİNİ, RUHSAT SAHİBİNİN İŞLETTİĞİ MADEN ALANININ ÇEVREYLE NASIL UYUMLU HALE GETİRECEĞİNİ HUKUKEN BELİRTMESİ GEREKTİĞİNİ BELİRTTİ.

1 KİLOMETRE YAKININA KADAR OCAK FAALİYETİNE İZİN VERİLMEZ

ÇEVRE VE ORMAN BAKANLIĞI’NIN, TARIM VE KÖY İŞLERİ BAKANLIĞI’NIN, KARAYOLLARI GENEL MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN VE DENETİMDE ROL ALACAK İL ÇEVRE VE ORMAN MÜDÜRLÜĞÜ’NÜN SAĞLIK BAKANLIĞININ İLÇE SAĞLIK MÜDÜRLÜĞÜMÜZÜN SORUMLULUK ALMASI  GEREKTİĞİNİN  SÖYLEYEBİLİRİZ.

ETKİLERİ: TAŞ OCAKLARININ FAALİYETİ SONUCU OLUŞAN TOZLAR, İNSANLAR VE BİTKİLER ÜZERİNDE OLUMSUZ ETKİ YAPAR. BU HAVA KİRLETİCİLER, BİTKİ ÖRTÜSÜNÜN VE EKİLİ ALANLARIN ZARAR GÖRMESİNE NEDEN OLUR. TAŞ OCAKLARINDAN ÇEVREYE VERİLEN ATIK MADDELER; ÇEVREDEKİ BİTKİ ÖRTÜSÜNE, TOPRAK YAPISINA, HAVAYA, SUYA, TARIM ALANLARINA VE CANLI HABİTATLARINA ZARAR VERİR.

ANAYASANİN TEMEL HAKLARİNDAN OLAN

SAĞLIK HİZMETLERİ VE ÇEVRENİN KORUNMASI ( HAKKI)

HAKKI OLAN HÜKÜMETİN MUTLAKA UYMASI VE KORUMASI GEREKEN BU HAKKI İHLAL ETMEKTEDİR.

DOLAYISIYLA YAŞANAN SAĞLIK SORUNU VE ÇEVRENİN ZARAR GÖRMESİ DOĞAYA VERİLEN ZARAR NETİCESİNDE BAĞLI BULUNDUKLARI BAKANLIKLAR ANAYASAYI İHLAL ETMEKTEDİR. BU DURUM SULTANGAZİ İLÇEMİZDEKİ BROKRASİMİZ AÇISINDAN NASIL KARŞILANMAKTADIR.

TAKTİRİ SİZ DEĞERLİ BASIN MENSUPLARINA BIRAKIYORUM.

2) DİĞER BİR ÖNELİ SORUNUMUZ GAZİ MAHALLESİ MALUM HEPİNİZİN BİLDİĞİ ÜZERE TAMAMEN İLLAGEL ÖRGÜTLERİN İNSAFINA TERK EDİLMİŞ DURUMDA. TABİ EMNİYET BİRİMLERİMİZİN BÜYÜK FEDAKARLIKLARLA YAPMIŞ OLDUĞU ÇALIŞMALARI UNUTMAYALIM. EMNİYET BİRİMLERİMİZ ŞU AN ŞÜKÜR BİTMİŞ OLAN AÇILIM SÜRECİNE BİNAYEN ÇOK ETKİLİ BİR ÇALIŞMA YAPAMADILAR. BUNDAN SONRA ARTIK SULTANGAZİDE TERÖR İSTEMİYORUZ. BU ANLAMDA BİZLERE DÜŞEN HER TÜRLÜ FEDAKARLIĞI YAPACAĞIMIZDAN KİMSENİN ŞÜPESİ OLAMASIN.

3) BELEDİYE BAŞKANI CAHİT ALTUNAY  .

ATATÜRK BULVARI’NDA BULUNAN BOŞ ARAZİNİN AKIBETİNE İLİŞKİN

BU ALANIN ŞEHİR MEYDANI OLACAĞINI AÇIKLADI VE ŞÖYLE DEVAM ETTİ:

ALTINDA EN AZ 3 BİN VEYA 4 BİN ARAÇLIK OTOPARK YAPMAK KAYDIYLA BİR MEYDAN OLUŞTURUYORUZ. BÖYLECE HASTANENİN VAR OLAN BİN 400 ARAÇLIK KAPALI OTOPARKI, BELEDİYENİN VAR OLAN BİN 200 ARAÇLIK OTOPARKINA İLAVE OLARAK MEYDANDA DA 3-4 BİN ARAÇLIK BİR OTOPARKI KAZANDIRDIĞIMIZDAN DOLAYI BU MEKÂNLARA GELEN İNSANLAR PARK SIKINTISI YAŞAMAYACAK. ÜSTÜNDE DE CİDDİ BİR MEYDANA KAVUŞMUŞ OLACAK.”DEMİŞTİ

ŞİMDİ BİZ KÜÇÜK UĞURMUMCU OLARAK ANILAN O ALANIN AKIBETİ İLE İLGİLİ SULTANGAZLİLERİ BİLGİLENDİRMESİNİ İSTİYORUZ ORADAKİ EVLER VE OTURANLARI ŞAHSİ ARSALAR NASIL İSTİMLAK EDİLDİ HAKKANİYET ARANDIMI KİM KAYIRILDI. BÖYLESİNE HEPİMİZİ İLGİLENDİREN KONULARDA NEDEN ŞEFFAF BİR AÇIKLAMA YAPILMAZ.

DAHA ÖNCESİNDE CUMHURİYET MAHALLESİNDE YAPILAN KENSEL DÖNÜŞÜM MESELESİ GİBİMİ OLACAK.

SİZ DEĞERLİ BASIN MENSUBLARIMIZ BU KONUNUN TAKİPCİSİ OLUN BEN TAKİPCİSİYİM.

ÇOK SORUNUMUZ VAR AMA SULTANGAZİDE MALİSEF İŞLER BİRAZ DÜZENSİZ YÜRÜYOR

MALUM BİR DİŞ HASTANEMİZ VARDI AÇILALI BİR YILI GEÇTİ FAKAT HALA HASTANEMİZDE BİR ÇALIŞMA YOK HİZMET VERMİYOR.

BU KONUYUDA SİZLERİN TAKİB ETMESİNİ İSTİYORUM.

FETÖ TERÖR ÖRGÜTÜ NEDENİYE KAPATILAN ÜNİVERSTE NE OLACAK ONUDA MERAK EDİYORUZ

BELEDİYE BAŞKANI GAZİ MAHALLESİNE ÜNİVERSTE YAPMAK İSTİYORMUŞ.

BU NASIL OLACAK TERÖRÜN İNSAFINAMI BIRAKACAK BU ÜNİVERSTEYİ

HESAPSIZ GENİŞ ÇAPLI BİR ÇALIŞMA YAPMADAN VAAT VERİLMESİNE KESİNLİKLE KARŞIYIZ.

BUNA BAĞLI OLARAK YAPILAN İŞLERİN DÜZENSİZ DENETİMSİZ OLMASI YENİ YAPILAN HASTANENİN İNŞAATINDA DA GÖRMEKTEYİZ. DUYDUĞUMUZ ÜZERE SÜREKLİ HASTANE İNŞAATINDA ÇALIŞANLARIN YARALANDIĞI KAZALAR OLDUĞU İŞ GÜVENLİĞİ ŞARTLARININ YERİNE GETİRİLMEDİĞİNİ GÖRÜYOR VE DUYUYORUZ. BU KONUDA ACİLEN ÖNLEM ALINMALI UYGUN ŞARTLARDA ÇALIŞMA YAPILMASININ SAĞLANMASI İÇİN TAKİPCİ OLACAĞIZ. SAĞLIK AÇISINDAN YAPILAN BİR BİNA İNŞAATINDA SAĞLIKLSIZ KOŞULLARIN OLMASI DÜŞÜNDÜRÜCÜ.

SON OLARAK SULTANGAZİDE HİÇ DERDİMİZ YOKMUŞCASINA İNEK YARIŞTIRMAK KİMİN FİKRİDİR HANGİ RUH HALİ İLE BUNU DÜŞÜNÜP KARAR VERMİŞTİR. SULTANGAZİNİN 15 TEMMUZDA BAŞLAYANSABAHLARA KADAR NÖBET TUTAN DEĞERLİ İNSANLARINA

HAVALE EDİYORUM.

MHP SULTANGAZİ İLÇE BAŞKANI

                                                                                                                      YUSUF ÖZEL

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek