Siyaset

MHP İlçe’den Kamuoyu’na Duyuru

MHP İlçe’den Kamuoyu’na Duyuru

15 Temmuz gecesi yaşanan darbe girişiminin ardından MHP Sultangazi İlçe Başkanı Yusuf Özel kamuoyuna hem darbe ile ilgili bir açıklama hem de bir uyarı niteliği taşıyan bir duyuru yaptı.

İşte o duyuru;

Türk Milliyetçileri, Türk Dünyasının Bilge Lideri Sayın Dr. Devlet Bahçeli Bey’in darbe girişiminin seyrini değiştiren tarihi açıklamaları ile teyakkuz haline geçmiştir. Ülkücü hareketin her mensubu, alçak kalkışmanın başladığı ilk andan içinde bulunduğumuz şu ana kadar kararlı, sakin, sabırlı, adeta bir asker gibi disiplinli ve itidalli bir şekilde Türk milletinin kalbini hedef alan, asker üniforması giymiş alçaklara karşı tepkisini göstermiştir.

Ülkücü hareketin bu haklı ve yerinde desteği Türk milletine gücüne güç, kudretine kudret eklemiştir. Nitekim bu alçak kalkışma sadece bir hayal olarak Türk tarihine kara bir leke olarak geçmekten öteye gidememiştir.

Türk milleti, damarlarında dolaşan asil kandan aldığı güç ve asker-polis ve vatandaş iş birliği ile bu alçak kalkışmayı kısa bir sürede def etmiştir.

15 Temmuz’da yaşanan darbe girişimi sırasında 55’i Ankara’da, 5’i İstanbul’da, 2’si Muğla’da olmak üzere 62 polis, 4’ü Ankara, biri İstanbul’da 5 asker, 78’i Ankara, 94’ü İstanbul, 1’i Malatya’da 173’ü sivil toplam 240 kişi şehit oldu. Darbe girişimi sırasında toplam bin 535 kişi de yaralandı. Hastanede tedavisi devam eden 623 kişi bulunurken, Ankara’da 96, İstanbul’da 23, Muğla’da 3, Sakarya’da 1, Bayburt’ta 1 olmak üzere 124 polisin, Ankara’da 18, Sakarya’da 2, İstanbul’da 1 olmak üzere 21 askerin, Ankara’da 800, İstanbul’da 589, Eskişehir’de 1 olmak üzere bin 390 sivilin yaralandığı öğrenildi. Böyle vahim bir durumda korna çalmak, araba ile şehir turu yapmak, hareketli müzikler eşliğinde hoplayıp zıplamak, havai fişek patlamak Ülkücünün Dünyaya Bakışına terstir. Bu duygularla şehit olanlara rahmet ve şehitlerin kederli ailelerine sabırlar, gazi olanlara acil şifalar diliyorum. Büyük Türk milletine bir kere daha geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Ve sözlerimi Ulu Önder Mustafa Kemal ATATÜRK’ün her dönemde bizlere rehber olacak sözleri ile bitiriyorum: ” Ne Mutlu Türk’üm Diyene!

 

MHP SULTANGAZİ İLÇE BAŞKANI

YUSUF ÖZEL

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek