Sultangazi

Metiner  AKYAD’ın “Biz Birlikte Türkiye’yiz” Konferansında Meydan Okudu

Metiner  AKYAD’ın “Biz Birlikte Türkiye’yiz” Konferansında Meydan Okudu!

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD) tarafından Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde dzenlenen “Biz Birlikte Türkiye’yiz” konferansına,  AKYAD Kurucu Üyesi  AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner katıldı. Metiner, konferansta yaptığı konuşmada iç ve dış düşmanların birlikteliğimize yatıkları saldırılara kardeşliğimizi pekiştirerek karşı koyacağız dedi.

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği Hoca Ahmet Yesevi Kültür Merkezi’nde denlediği “Biz birlikte Türkiye’yiz” konferansına;  AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay, siyasi parti temsilcileri, STK temsilcileri ve vatandaşlar katıldı.

Konferansta bir konuşma yapan AKYAD Başkanı Ahmet Süt,  katılımcıları selamlayarak her yöreden ve siyasi görüşten insanların bu konferansa katılmalarının “Biz Birlikte Türkiye’yiz”  demek olduğunun en güzel göstergesi olduğunu belirtti. Farklılıkların bir zendinlik olduunu belirten Süt, ‘Birlikte yaşama kültürünü geliştirip, otak değerlere sahi  bir üst kimlik oluşturarak yaşamak mecburiyetindeyiz’ dedi. Zamanımızı mekanınmızı ve görüşlerimizi paylaştığımız insanlarla bir bağımızın olduğunu unutmamamız gerektiğini de ifade eden Süt, katılımcılara teşekkür etti.

Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay Altunay konferansın konusunun çok anlamlı olduğunu ve daha güçlü ve kalkınmış bir Türkiye için birlikteliğin önemine vurgu yaptı. Altunay,” Bir ilçenin değişimi, gelişimi ve kalkınması sadece belediye ile ilgili değildir. STK’lar bu oluşuma katıldığı zaman, hatta buradan alışveriş yapan tüccarların bu oluşuma katıldığı zaman, yaşlısıyla genciyle bu oluşuma katkı sunulduğu zaman hem ilçenin hemde ülkenin gelişimine kalkınması sağlaanabilir. Vatandaşlarımızın enerjisine, bilgi ve  birikimine en önemlisi katkısına çok ihtiyacımız var.  Daha çoğulcu, daha çok fikir üreten, proje üreten bir anlayışı hayat geçirmek gerekiyor. Bu yüzden kent konseyleri var. Bu konseyde her fikir, her siyasi görüş yer alabilir. İlçeye hizmet etmek isteyen herkes burada yer bulabilir’ dedi. Sultangazi Belediyesi’nin kendi imkanlarıyla 9 yldır yaptığı hizmetlerden bahseden Altunay, ‘İstanbul’da kendi imkanlarıyla en fazla hizmet yapan belediyeyiz’ diyerek Sultangazi’yi tanınan ve tercih edilen bir ilçe durumuna getirmek için gayret gösterdiklerini bu sürecin henüz tam manasıyla tamamlanmamasına rağmen büyük yol kat ettiklerini söyledi. İlçe için yapılması gereken yatırımların da Ankara tarafından göz ardı edilmeden hemen yapıldığını söyleyerek bu konuda en şanslı belediye başkanları dönemini yaşadıklarını söyledi. AKYAD’ın çalışmalarını yakından takip ettiklerini de söyleyen Altunay başarılı, örnek çalışmalarından dolayı dernek yönetimi nezdinde emeği geçenlere teşekkür etti.

Konferansa konuşmacı olarak katılan AKYAD kurucu üyesi AK Parti Milletvekili Mehmet Metiner, Türkiye’nin dış odaklar  ve ülke içerisindeki işbirlikçileri tarafından saldırı altında olduğunu ama bu ülke vatandaşlarının kardeşlik bağları sayesinde bu saldırıları bertaraf ettiklerini söyledi. Bu saldırıların odağında olan  Amerika Birleşik Devletleri ve İngiltere’yi eleştiren Metiner, “Biz Türkiye’nin Kürdü’yüz, Amerika’nın Kürdü değil” diyerek  AK Partili Kürtlere hain ve ajan diyenlerin bu odaklara hizmet ettiğini söyledi. Metiner, “Siz dibine kadar ırkçısınız. AK Partili Kürtleri hain ve ajan diye suçluyorsunuz. Biz Türkiye’nin Kürt’üyüz. Amerika’nın Kürt’ü değil ve Türkiye’de Erdoğan liderliğinde bir hükümet var. Kürt’ü kendisinden gayri görmeyen Türk’le Kürt’ü eşit olarak gören bir anlayış var’’ diye konuştu.

Amerika ve İngiltere’nin Türkiye’nin siviller konunda duyarlı olmasını istemesini sert bir dille eleştiren Metiner, “Onlar sivilleri katlediyorlar bombalıyorlar. Utanmadan sıkılmadan kalkıp birde bize siviller konusunda duyarlı olmamız gerektiğini söylüyorlar. Sizin tarihinizde barbarlık var. Amerika kendi tarihine baksın, üzerinde güneş batmadığı iddaa edilen İngiltere kendi geçmişine baksın” dedi.

“Bizi biz yapan değerleri kaybetmeyelim. Kaybedersek, birlikte olamayız. Birlikte olamazsak Türkiye’ye kaybettiririz” diyen Metiner, terör örgütü PKK’ya ve onun siyasi uzantısı HDP’ye meydan okudu.

Bize oy vermezsen Kürt değilsin diyen bir zihniyet var ortada. Oy vermezsen beni eleştirirsen seni öldürürüm diyen bu zihniyet. Aha ben seni eleştiriyorum. ‘Sen beni eleştirirsen, ben seni öldürürüm’ diye tehdit edeceksin. Senden korkan senin gibi namert olsun. Herkes senin gibi yada benim gibi düşünmek zorunda değil. Herkes düşüncesinde fikrinde özgürdür.

Bunlara karşı birlikteliğimizi sıkı sıkıya korumak pekiştirmek zorundayız. Onun için birlikte olacağız, bir arada olacağız, kardeş olacağız. Aramıza fitnenin girmesine asla izin vermeyeceğiz. Ve birlikte Türkiye olacağız. Türkiye’den başka gideceğimiz devletimiz yok. Türkiye sadece Türkün devleti değildir. Kürtlerin kendilerine devlet aramalarına gerek yok, Kürtlerin devleti Türkiye’dir..

Bunun teminatı da AK Parti iktidarıdır” dedi.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek