Sağlık

Memişoğlu, ‘Haseki Sultangazi’ye Gelecek’

Memişoğlu, ‘Haseki Sultangazi’ye Gelecek’

Sultangazi’de yapımı devam eden 600 yataklı Sultangazi Devlet Hastanesini inceleyen İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu, Haseki ile ilgili çıkan polemiklere son noktayı koydu ve Haseki Sultangazi’ye gelecek dedi.
Sultangazi’de yapımı devam eden 600 yataklı Sultangazi Devlet Hastanesinin yapımı hızla devam ediyor. 2018 yılında hizmet vermesi beklenen hastanedeki çalışmaları bugün İstanbul İl Sağlık Müdürü Kemal Memişoğlu yerinde inceledi.

Memişoğlu, geçtiğimiz gün yaptığı açıklamanın çarpıtıldığını ifade ederek, Haseki Eğitim ve Araştırma Hastanesinin yenileme çalışmaları nedeniyle Sultangazi’de yapımı devam eden hastaneye taşınacağını söyledi. Memişoğlu, “Biz her zaman düzenli olarak buraya gelip denetlemelerde bulunuyoruz. Burayı inşallah ocak ayında bize teslim edecekler. Biz ocak ayından sonra birkaç ay içerisinde burada sağlık hizmeti sunmaya başlayacağız. Haseki bizim ecdadımızın 1551 yılında yaptığı bir hastane. Biz Türkiye’de çok Haseki olsun istiyoruz. Orada söylediğimiz bir lafı insanlar çarpıtarak burada büyük emekler sarf ederek bu hastanenin yapımında olan insanları hırpalamaya çalışmışlardır. Biz Haseki orada kalacak dedik. Çünkü Haseki’yi yenileyeceğiz. Haseki’yi de çok yakın bir zamanda yıkıp, o bölgede burada nasıl modern bir şekilde yaptıysak orada da yeniden yapacağız. Ama bu aşamada Haseki Sultangazi’ye gelecek. Burada yeni Haseki fidanı olacaktır. Haseki bittikten sonra da oraya dönmek isteyenler dönecekler ama burada da yeni bir Haseki yapmış olacaklar. Haseki’nin kültürünü biz burada yaşatacağız. Ama şunu da net söylemek isterim. Bizim oradaki sözlerimiz ’Haseki kapanacak buraya başka şey yapılacak’ şeklinde Fatih bölgesinde dedikodu yapan arkadaşlara yöneliktir. Bu hususun başka yönlere çekilmesi kesinlikle kötü niyeti gösterir. Sultangazi bizim için de çok önemli bir yerdir. Burada insanlara hizmet etmek için Türkiye’de yapılan en iyi hastanelerden birisi kuruluyor. İnsanlar bunu düşünsünler, Haseki’nin kültürüyle kuruluyor. Haseki buraya geçici bir süreyle geliyor. Haseki uygulamalarını burada yapacak ve sonra da binası bittiğinde yeni yerine geçecek ama burası bir Haseki fidanı olarak devam edecek” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek