Bayrampaşa

Medical Park GOP Üst Düzey Yöneticileri Ağırladı

Medical Park GOP Üst Düzey  Yöneticileri  Ağırladı

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi,özel sağlık sigorta şirketlerinin ve anlaşmalı olduğu kurumların üst düzey yöneticileri ve yetkilileri ile bir araya geldi.

İstanbul’un en büyük özel hastanesi olan Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nin güçlü akademik kadrosunun, fiziki ve teknolojik alt yapısının tanıtıldığı toplantıda Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Genel Müdürü Çocuk Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Ömer Faruk Azal ve Medikal Direktörü Çocuk Hastalıkları ve Nefrolojisi Uzmanı ’ın yanı sıra doktorlar da sunumlarıyla yaptıkları işlemleri anlattı. Toplantının açılış konuşmasını yapan Azal, “Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi, İstanbul’un en büyük özel hastanesi konumunda. Böyle büyük ve kapsamlı bir hastanenin başında olmaktan gurur duyuyorum. Çok yakın bir zamanda İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ile afiliye olacağız. Üniversite hastanesi olarak yolumuza devam edeceğiz” dedi. Medical Park Hastaneler Grubu’nun 27 hastane ile16 bin çalışana ulaştığını vurgulayan Azal, şöyle devam etti: “60 bin metrekare kapalı alanda 517 yatak kapasitesi, 81 yoğun bakım yatak kapasitesi, 15 ameliyathane ile kısa zamanda Türkiye’nin referans hastanesi olmayı hedefliyoruz. Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi olarak 500’ü aşkın çalışanımız ve yaklaşık 80 hekimimiz ile hizmet veriyoruz. Bu ekibin içerisinde olmaktan gurur duyuyorum.”

‘VM KONSEPTİ İLE AYRICALIKLI HİZMET SUNUYORUZ’

Medical Park Hastaneler Grubu’nun sağlık alanına yaptığı yatırımlar ile son beş yılda dünyada en hızlı gelişen hastaneler grubu olduğunu belirten Çivilibal, “Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi,grubun 27’nci hastanesi olarak hizmete açıldı. Yakın gelecekte de 6 yeni hastane ile daha da büyüyeceğiz. Bizim için rakamlar değil, kalite önemli. Biz, kaliteyi rakamların arasına giydirerek hizmet veriyoruz. İstanbul Kemerburgaz Üniversitesi ile afiliye olacağız. Güçlü akademik kadromuzun vereceği eğitimler ile öğrencilerimiz burada modern ve şık dizayn edilmiş dersliklerde eğitimalacak” diye konuştu. Çivilibal, şöyle devam etti: “Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi olarak ‘Değer Katan Hizmet’ anlayışı ile VM konseptini hayata geçirdik. Hasta odaklı bakış açımız ile özellikli ve ayrıcalıklı hizmet sunduğumuz bu konsepttekişiye özel sağlık sunumu isteyen misafirlerimizi ağırlayacağız.”

‘MEDICAL PARK GAZİOSMANPAŞA’DA YAPAMADIĞIMIZ BİR İŞLEM YOK’

Doktorların sunumlarını gerçekleştirdiği toplantıda ilk sunumu Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Sefa Tüzün yaptı. Tüzün, “Ekibim ile pankreas tümörleri, yemekborusu tümörleri, mide tümörleri, ince bağırsak, kolon tümörleri gibi birçok ameliyatı laparoskopik ve klasik yöntemlerle gerçekleştirmekteyiz. Taş hastalıklarının tedavisinde de en gelişmiş yöntemleri uygulamaktayız. Hastalık ne olursa olsun tedavi için iyi bir hekim ve iyi bir hastane gerekli. Medical Park Gaziosmanpaşa, tam da böyle bir hastane” dedi.

Konuşmasında diyabet konusunu ele alan Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Genel Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Tuğrul Demirel ise “Tip 2 diyabet tüm dünya için çok ciddi bir sorun. Körlükten kalp krizine, beyin kanamasından organ kayıplarına kadar birçok soruna neden oluyor. Şeker hastalığı aynı zamanda kronik böbrek hastalıklarının da en büyük sebebidir.  Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nde metabolik cerrahi birimi olarak Tip 2 diyabete farklı bir yaklaşım getiriyoruz. Güçlü ekibimiz ve teknolojik alt yapımız ile tedavilerde başarı oranımız çok yüksek” diye konuştu.

Kalp ve damar cerrahisi anlamındaki her türlü ameliyatı yapabildiklerini anlatan Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi Kalp ve Damar Cerrahisi Uzmanı Prof. Dr. Davit Saba ise şunları söyledi: “Koroner bypass ameliyatları, kapak ameliyatları, hem kapalı hem açık aort cerrahileri gerçekleştirdiğimiz işlemlerden bazıları. 1999 yılından beri çalışan kalpte bypass ameliyatları yapıyorum. Unutmamak gerekiyor ki kalp hastalıkları en çok görülen ölüm sebepleri arasında. Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi’nin ameliyathaneleri her türlü donanıma sahip. Oldukça iyi şartlarda çalışıyoruz. Yapamadığımız bir işlem yok.”

 

Medical Park Gaziosmanpaşa Hastanesi NörolojUzmanı Yard. Doç. Dr. Figen Yavlal da parkinson, demans gibi tüm nörolojik hastalıkların tanı ve tedavisini gerçekleştirebileceklerinin altını çizdi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek