İstanbul'daki Adıyamanlılar

Kuzu, ‘HDP Kandil’in uzantısı, meclisteki devamıdır’

Kuzu, ‘HDP Kandil’in uzantısı, meclisteki devamıdır’

Adıyaman Kültürünü Yaşatma Derneği (AKYAD)’ı ziyaret eden AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu genel seçimlerle ilgili değerlendirmelerde bulundu. HDP’yi eleştiren Kuzu,       “HDP Kandil’in uzantısı, meclisteki devamıdır dedi.

 

1 Kaasım Genel seçimleri için çalışmalar yapan AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu AKYAD’ı ziyaret ederek genel seçimler ve terör olyaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. HDP’nin Türkiye’nin istikrarını ve huzurunu bozmak için kurulan bir yapı olduğunu söyleyerek PKK eşittir HDP’dir dedi ve katılımcıların sorularını cevaplandırdı.

akyad burhan kuzu DSC_1681

Sunuculuğunu AKYAD Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Karakuş’un yaptığı programda bir selamlama konuşması yapan AKYAD Genel Başkanı Osman Fırat, katılımcıları selamlayarak hoş geldiniz dedi.

akyad burhan kuzu DSC_1725

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı ve İstanbul 2. Bölge Milletvekili Adayı Prof. Dr. Burhan Kuzu,”Ben Adıyaman’ın insanının ayrı seviyorum. Çünkü net ve mert adamlar. Memleketin birliği, dirliği için çalışan adamlar olarak bilirim. Ama ne yazık ki son yıllarda ülkenin huzuruna katkısı nedeniyle Adıyaman’ı da bu terör belasının içine çekmeye çalışıyorlar. Bu algıya karşı direnmemiz lazım. Adıyamanlılar buna gerekli cevabı veriyorlar ama dikkatli olmak gerekiyor.

Ya İstikrar Devam eder Ya da Mahkum Olursunuz

Demokrasilerde tepki vermenin yollarından birisi seçimlerdir. Halkın verdiği tepkiler kime olursa olsun her zaman olumlu sonuçlar verir ve ülkenin yararına olur. Bir siyaset bilimcisi olarak ve uzun yıllardır siyasetin içinde olan biri olarak AK Parti kurucularından biriyim” diyen Kuzu AK Parti’nin kuruluş günlerinden bahsederek ülkenin sağlıklı ve cesur bir siyasi harekete ihtiyaçtan dolayı partiyi kurduklarını belirtti. AK Parti iktidarları döneminde ülkenin itibar kazandığını ve ekonominin sağlam bir zemine otortulduğunu söyleyerek %70-80 enflasyonlı dönemlerden tek rakamlı enflasyona AK Parti iktidarları sayesinde geldiğini belirtti. Ülkenin parasının değer kazanması diğer ülkelerinde size yatırım yapmaya ve değer vermeye başlaması büyük bir değerdir diyen Kuzu, “Bu ülke tek partinin iktidarları döneminde hep yükselmiş koalisyonlar döneminde gelişmeler durmuştur. İşte son seçimlerde koaalisyon hükümetide kurulamadı. Ekonomi ve huzur da bozuldu. Evet belki AK Parti iktidarının da hataları var ama gelinen sonuç daha kötü. İşte bu seçimlerde görev vatandaşa düşüyor. Ya tek parti olarak iktidar kurulacak ve gelişmeler istikrar devam edecek, yada koalisyon hükümetine mahkum kalacağız. Koalisyon hükümetide kurulabilirse tabi. Bu belirsizlik ülkeyi her açıdan yıpratır”dedi.

PKK yada HDP ne istiyor? Kavga istiyor, karışıklık istiyor.

Katılımcıları barış süreci ve Kürt sorununa bakış açınız nedir sorusu üzerine, Kuzu, ”AK Partinin kürt sorununa bakış açısı birilerinin kafasındaki gibi bir özerk bölge, federe bir yapı gibi bir  düşüncemiz asla yok. Bu ülkede yaşayan her halkın eşit olması eşit yaşama hakkıdır. PKK yada HDP ne istiyor? Kavga istiyor, karışıklık istiyor. Çünkü bunlar dışa bağımlı bir projedir.

Biz geldiğimizde kimse ben kürdüm diyemiyordu. Şimdi kürtçe eğitim var, televiyon kanalı var varda var. Kim verdi bu hakları? Tabiki Ak Parti hükümeti. Bu haklar bizim demokrasileşme çalışmalarımız. Bu hakları biz verdik kime? Kendimize. Birilerinin zoruyla verilmedi. Biz kendimize verdik bu hakları. Bunlar sadece kürtler için de değil bütün vatandaşlar daha özgür. İyiliği kendimize yaptık. Halkımız için yaptık.

Yani PKK eşittir HDP.

Biz bu hakları verirken ne HDP’lileri komisyonda dahi görmedik. Ne yapar bu parti? Bunlar kavgadan başka bir şey görmez. Bunlar Kandil’in uzantısı, meclisteki devamı. Yani PKK eşittir HDP. Oyunuzu verceksenizde bunu bilerek görerek verin. Bu nedenle bizleri HDP ile mukayese etmeleri benim zoruma gidiyor.

Recep Tayyip Erdoğan Baldıran zehiri içeceğim ama  bu sorunu çözeceğim dedi. Neydi bu sorun haklar mı? Hayır. Haklar verilmeli. Sorun 17 bin faili meçhul cinayet. Kimin öldürdüğü belli değil. Bunları araştırıyoruz.  Halka yapılan haksılıklaarı biz araştırıyoruz. Bu çalışmalrda da HDP’nin tırnağımın ucu kadar bir katkısı olmamıştır.

Parti kapatmayla ilgili yasanın değişikliği ile ilgili bunlarla görüştüm. Partilerinz kapatılıyor gelin bu parti kapatmayı zorlaştıralım dedim. Oylamaya gelmediler. Ufuk Urasla görüştüm niye gelmediniz diye. Ufuk hoca ben gelecektim ama tehdit ettiler gelemedim dedi. Niye istemiyorlar. Çünkü bu adamlar bunlardan nemalanıyorlar.

Demirtaş televizyonlarda Cumhurbaşkanının danışmanı Burhan Kuzu partimizi kapatmak için iddianame yazıyor diyor. Yalana bakın. Benim ömrüm parti kapatmalara karşı verdiğim mücadelelerle geçti. Bunun kadar yalan söyleyen bir siyasetçi görmedim. Suruç’ta bomblama olmuş, Demirtaş’ın Tayyip Erdoğan’ın derin yapılanması varmış, örtülü ödenekten para vermiş öldürtmüş diye açıklaması var. Tamamen saçmalık. Ama buna inanan gafiller var.

Hadi Aydın Doğan’ın sazıyla sözüyle 80 milletvekili aldın. Bari bunun kıymetini bil. Kobaniyi bahane etti 50 vatandaşımızın ölümüne sebep oldu.

Bizim en büyük hatamız HDP’yi fazla muhatap almamız oldu.

Bizim en büyük hatamız HDP’yi fazla muhatap almamız oldu. Bana sorarsanız en büyük hatamız bu. Adam yerine koyduk yanlış yaptık. Yanlış yanlış yanlış. Adam yerine koyduk, şımarttık bu adamları. Bunları muhatap alacağımıza doğudaki vatandaşımızla direkt görüşecektik. Malesef bu manada ciddi hatalar yaptık. Sürecin kesilmesinide Tayyip 1 Kasımda seçimler kazanmak istiyormuş ta o yüzden başlamış bu olaylar. Şimdi Ankara’da bir bomba patladı. Bu bizim lehimize mi aleyhimize mi? Aleyhimize olduğu kesin. Tabiki devlet olarak diyecekler önle bunu hakları. Ama hangi devlet bunu yapar ya. Adam bunu söylüyor bazılarıda inanıyor bu saçmalığa.  Seçimden hemen sonra Suruç olayları ve arkasından polislerimizin ve askerlerimizin şehit edilmesi. Hakkari de çadır mahkemelerini kurup özerklik istemeleri. Hendekler kazılıp çatışmaya hazırlanmaları. E devlette hadi bakalım elmi yaman beymi yaman dedi Kandil’i perişan etti. Şimdi şehirlere daldılar.

Devletle asla uğraşılmaz. Ya PKK silahları bırakıp çekip gider yoksa çözüm süreci asla gündeme gelmez.  Bu örgütün derdi Kürt değildir. Bu örgüt Asalanın devamıdır. Yarısından çoğu sünnetsizdir bunların.

Bizim bildiğimiz Kürt kardeşlerimizin İslami hassasiyetleri vardır. Ama bu örgüt dinle alay eder. Kominist bir örgüt. Yani bu adamların dertleri ne Kürttür ne Türktür, ne Araptır. Bu adamların dertleri bu ülkenin ilerlemesini engellemek ve huzur ortamının bozulmasıdır. Güçlü bir Türkiye bu adamları ve arkasındaki güçleri rahatsız ediyor” dedi.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek