Sultangazi

Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi

Küçük Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi

Sultangazi Mevlana İlk ve Ortaokulu’nun ev sahipliğinde düzenlenen ‘Küçük  Yüreklerde Büyük Vatan Sevgisi’ sergisi yurt genelindeki bir çok ilk ve ortaokulun katılımıyla gerçekleştirildi. Sergiye ilçe protokolünün katılmaması ise tepkiyle karşılandı.

Öğrencilerin yıl boyu yaptıkları çalışmaların sergilendiği sergisinde vatan sevgilerini yaptıkları resim ve maketlere işleyen çocukların heyecanı görülmeğe değerdi.

Türkiye genelinde çok sayıda ilk ve ortaokulun yer aldığı sergide, okullar stant açarak öğrencilerin çalışmalarını sergilediler.

Okul Müdiresi Fahriye Elkin ve öğretmenlerin organize ettiği sergiyi gezen ziyaretçiler, öğrencilerin sahne aldıkları gösterileri de büyük ilgi ile izlediler.

İlçe Protokolü Neden Katılmadı?

Vatan sevgisinin anlatıldığı sergiye yurt genelindeki birçok okulun katılması ve stant açarak çalışmalarını sergilemesine rağmen, ne yazık ki ilçe protokolünden ve ilçe Milli Eğitimden kimseyi sergide göremedik. Esentepe Mahalle Muhtarı Haydar Polat sergiyi ziyaret eden tek protokol üyesi idi. Türkiye genelinde bir katılım olmasına rağmen ilçe protokolünün bu duyarsızlığı katılımcılar tarafından tepkiyle karşılandı.

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek