İstanbul'daki Adıyamanlılar

Kerim Can’a Başkan’dan destek sözü

 Kerim Can’a Başkan’dan  destek sözü

Geçirmiş olduğu menenjit hastalığından dolayı gözlerini kaybeden ve ayakları tutmayan Gergerli sanatçı Kerim Can’a Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’dan destek.

Geçirmiş olduğu hastalıktan dolayı engelli olan Kerim Can, engellerini sazı ve güzel yorumuyla aşarak hayata tutunuyor. Bu azmi sayesinde sanatında yükselişe geçen Can Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı makamında ziyaret ederek mini bir konser verdi.

_82T8214

Sesi ve yorumuyla bir çok kişinin beğenisini kazanan Kerim Can için destek olacaklarını açıklayan Adıyamanlılar Vakfı Başkan Yardımcısı Hamza Taşan, Can için bir tanıtım gecesi düzenleme kararı almıştı. Hemşehrisi olan Can’ın sanat yaşamında tanınması için çalışmalara başlayan Taşan ve beraberinde Adıyamanlı  duayen Sanatçı  Ramazan Garipses ,50. yıl eski muhtar adayı Lütfü Sav, Gerger Fırat  haber Hacı Boğatekin ve Pusula Haber Emin Doğan  dün Sultangazi Belediye Başkanı Cahit Altunay’ı ziyaret ettiler.

_82T8206

Altunay misafirleriyle uzun süre sohbet ettikten sonra, Kerim Can’ın bu azmni takdirle karşıladığını ifade ederek, Sultangazi Belediyesi olarak desstek olacaklarını söyledi.  Sultangazi Belediyesi olarak yaşanabilir bir ilçe için canla başla çalıştıklarını belirten Altunay, engellileri için belediyenin yaptığı çalışmalardan söz etti. Engellerin insanların beyinlerinde olduğunu da sözlerine ekleyen Altunay, ‘Kerim kardeşimiz inşallah bir çok engelli kardeşimize örnek olacaktır. Hayata tutunarak becerileri ölçüsünde azimle gayret gösteren her fert üretmeye ve topluma faydalı olmayı başarır. İşte bunun en güzel örneği Kerim kardeşimizdir. Bizlerde elimizden geldiği kadar destek olacağız’ dedi.

_82T8209

Sohbet sonrasında katılımcılar mini bir konser veren Can’ın yorumu büyük beğeni kazandı.

Ayrıca gazeteci Hacı Boğatekin’in  Gergerde okuyan çocuklara  Başlattığı yardım kampanyasına  başkan Altunay Adıyaman Gerger’de  bin   çift ayakkabı sözü verdi çok yakında Gerger kaymakamlığına teslim edilecek dedi .

Zyaret çekilen hatıra fotoğrafıyla sona erdi.

_82T8212

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek