Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

01 Haziran 2017 Perşembe, 20:25
karadut dernegi iftar 34 600x320 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Adıyaman İli Kahta İlçesi Karadut Köyü ve Mezraları Sosyal Yardımlaşma Derneği’nin Adıyamanlılar Vakfı’nda düzenledikleri iftar programına yoğun bir katılım gerçekleşti. Katılımın yoğunluğu nedeniyle salona sığmayan Karadutlulara salon dışında masalar kuruldu.

karadut dernegi iftar 22 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Karadut Köyü ve Mezraları Sosyal Yardımlaşma Derneği bu Geleneksel iftar programını Adıyamanlılar Vakfı Lale Salonu’nda düzenledi.

karadut dernegi iftar 1 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Programa Adıyamanlılar Vakfı Genel Başkanı Ramazan Aksoy, İstanbul Gıda Toptancı Tüccarları Derneği ve Karadut Köyü ve Mezraları Sosyal Yardımlaşma Derneği Onursal Başkanı Mustafa Karlı, AK Parti Sultangazi İlçe Başkan Yardımcısı Mehmet Kavak, Sultangazi Belediye Meclis Üyesi Mahmut Yılmaz, Adıyamanlı STK Temsilcileri ve Karadutlular katıldı. Katılımın yoğunluğu nedeniyle salona sığmayan davetliler için salon dışına da masalar kuruldu.

karadut dernegi iftar 27 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Programda bir selamlama konuşması yapan Karadut Köyü ve Mezraları Sosyal Yardımlaşma Derneği Başkanı Aziz Orhan, misafirlerine hoş geldiniz diyerek katılımlarından dolayı teşekkür etti. Ramazan ayında bu güzel ortamda birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Orhan, bütün İslam âlemine Ramazan ayının hayırlar getirmesi dileğinde bulundu.

karadut dernegi iftar 5 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Karadut Köyü ve Mezraları Sosyal Yardımlaşma Derneği Onursal Başkanı ve İstanbul Gıda Toptancıları Derneği (İGTOD) Başkanı Mustafa Karlı’da yaptığı selamlama konuşmasında, hemşehrileriyle birlikte olmaktan duyduğu memnuniyeti dile getirdi. Ramazan ayının maneviyatıyla birlik olmanın ve paylaşmanın güzelliklerinden bahseden Karlı, dernek hakkında kısa bir bilgilendirmede bulundu.

karadut dernegi iftar 7 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Başı rahmet, ortası mağfiret, sonu cehennem azabından kurtuluş olan Ramazan ayına ulaşmaktan dolayı Allah’a şükür eden Karlı, Ramazan ayının bütün dünyaya huzur, mutluluk ve barış getirmesi dileğinde bulundu.

karadut dernegi iftar 28 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Adıyamanlılar Vakfı Başkanı Ramazan Aksoy’da yaptığı konuşmada hemşehrilerini birlik içerisinde görmenin mutluluğunu yaşadığını ifade etti.  Vakıf olarak her zaman hemşehrilerinin hizmetinde olduklarını belirten Aksoy, katılımcılara hoş geldiniz diyerek, Ramazan ayını gereği gibi yaşayıp kurtuluşa erenlerden oluruz inşallah dedi.

dsc8742 - Karadutlular İftarda Salona Sığmadı

Konuşmaların ardından okunan Kur’an-ı Kerim tilaveti ve duaların ardından katılımcılar birlikte iftar yapmanın güzelliğini yaşadılar.

 

Yorum yazın...

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir