İstanbul'daki Adıyamanlılar

Karadutlu Aksoy ve Süt’ün Davası Karara Bağlandı

Karadutlu Aksoy ve Süt’ün Davası Karara Bağlandı 

16 Temmuz 2014’de İstanbul / Sultangazi’de  Karadutlu ,Aksoylar ailesine ait olan konfeksiyon atölyesi önünde Adem AKSOY ve Metin SÜT’ü silahla katledip beş kişiyi de yaralayan olayın faillerinin yargılandığı İstanbul 16.Ağır Ceza Mahkemesindeki  dava 11.03.2016 tarihinde karara bağlanmıştır.

metin süt adem aksoy cinayeti

Davayı takip eden Kahta-Fed başkanı Av.Ali Yücel  verilen kararı şöyle değerlendirdi;

Davada tutuklu yargılanan katil  Murat Ç. toplamda 46 yıl,10 ay hapis cezası aldı.Katili olay mahalline çağıran  Ayhan E. azmettiren olarak değil, yardım eden olarak  5 yıl  ile cezalandırılmıştır.

Verilen kararda Haksız tahrik hükümlerinin uygulanması ve cezalarında indirim yapılmış olması, davanın müştekileri olarak tarafımızca kabul edilmez bulunmuştur.Verilen kararı Yargıtay nezdinde temyiz edeceğiz.

Kahta Dernekler Federasyonu olarak, bu menfur olayın başından beri takipçisi olduk ve failin yakalanmasında etkin bir rol üstlendik.Ayrıca yargılama aşamasında tüm duruşmalara katılarak  bu canilerin en yüksek ceza almaları hususunda davanın takipçisi olduk. Verilen cezalarda haksız tahrik hükümlerinin uygulanması ve azmettirici olan şahsın  azmettirmekten cezalandırılmaması Kahta-Fed  olarak tarafımızı tatmin etmemiştir.

Bu nedenle bu kararın yüce Yargıtay nezdinde temyiz itirazlarımız yönünde bozulacağını temenni ediyoruz.

Genç yaşta kaybettiğimiz rahmetli Metin Süt ve Adem Aksoy kardeşlerimize cenabı Allahtan Rahmet ,Kederli Ailelerine tekrardan başsağlığı dileriz.

 

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek