İstanbul'daki Adıyamanlılar

Kahta –Fed ” Katledilen Öğrencimiz Ramazan Fırat davasının Takipçisi Olacağız”

Kahta –Fed ” Katledilen Öğrencimiz Ramazan Fırat davasının Takipçisi Olacağız”

Kahtalılar Federasyonu  28 şubat  2015 tarihi gecesi Kaldığı üç ev arkadaşı ile birlikte  sabahında  defalarca sırtından bıçaklanmış olarak ölü bulunan   Lüleburgaz da üniversite öğrencisi olan Ramazan Fırat ‘ın duruşmasına katıldı ve takipçisi olacağını bildirdi .

Kahtalılar Federasyonu Başkanı Av. Ali Yücel ve yönetim kurulu üyeleri yaptığı açıklamada

Lüleburgaz da üniversite öğrencisi olan Hemserimiz Ramazan Fırat 01.03.2015 tarihinde canavarca ve eziyet cektirikerek öldürülmüştü.Bu olay nedeniyle Kahtalilar olarak büyük bir üzüntü yaşadık.Bu olayın takipçisi olacağımızı belirtmiştik.

Yapılan sorusturma sonucu ortaya cıkan inceleme ve otopsi raporlarında olayın intihar olmadığı kesinleştiği halde sanık olarak yargılanan ev arkadaşlarının tutuksuz yargılanmaları  Kahta Fed olarak tarafımızca kabul edilmez bulunmuş   ve 13.05.2016 tarihinde yapılan duruşmaya müdahale talebinde bulunarak davaya katılma talebinde bulunduk.Mahkeme reisinin önyargılı ve olumsuz tutumu nedeniyle, savcılığın bu konuda mutaalasi alınmadan talebimiz red edilmiştir.

Bu aşamadan sonra Dernek baskanlarimizla bereber durusma izlenmeye devam edilmiştir. Fakat mahkeme reisinin Ceza Muhakemesi Usul Kanunu hiçe sayan tavır ve davranışları, maddi gerçeğin ortaya çıkarılmayacagi, yani Ramazanın katilinin cezasız kalabileceği intibaini uyandirmistir.

KAHTA-FED olarak amacımız hemşehrimizi canavarca hislerle eziyet çektirerek öldüren katilin hak ettiği cezaya carptirilmasidir.

Bizi üzen bir diğer husus Ramazan Fırat öldürüldüğünde bu olayı lanetleyip kınayan siyasetçilerimiz ve vekillerimizin  Ramazanı unutmalari ve sahip cikmamalari olmuştur.

ramazan fırat kahtalı katledilen öğrenci

Olay o günkü  yazılı ve görsel medyada şu şekilde yaynlanmıştı

 

Kırklareli Üniversitesi Lüleburgaz Meslek Yüksekokulu Elektrik bölümü 1’nci öğrencisi Ramazan Fırat, 28 Şubat 2015 tarihinde  Gündoğu Mahallesi Işık sokaktaki birlikte kaldığı 3 ev arkadaşı tarafından boynundan bıçaklanmış olarak ölü buldu. Ev arkadaşları 21 yaşındaki Can Tavut, 19 yaşındaki Halil Çetin ve 21 yaşındaki Mustafa Karakuş hemen 112’yi arayıp yardım istedi. Eve gelen sağlık ekipleri, üniversite öğrencisi Fırat’ın öldüğünü tespit ederek polis ekiplerine bilgi verdi. Evde inceleme yapan polis ekipleri Fırat’ın boynundan bıçaklandığını, ellerinde de kesikler olduğunu belirledi. Ayrıca evin kapılarında herhangi bir zorlanmaya da rastlanmadı.

Soruşturma kapsamında ev arkadaşları Can Tavut, Halil Çetin ve Mustafa Karakuş gözaltına alındı. Lüleburgaz İlçe Emniyet Müdürlüğü’nde ifadeleri alınan şüpheliler gece 03.00’e kadar birlikte oturduklarını, daha sonra ise uyuduklarını söyledi. Pazar günü öğle saatlerinde uyandıklarında salonda Ramazan Fırat’ı yerde hareketsiz gördüklerini öne süren 3 arkadaş, gece de herhangi bir ses duymadıklarını anlattı.

 

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek