İstanbul'daki Adıyamanlılar

KAHTA DERNEKLER FEDERASYONU’NDA OSMAN ASLAN DÖNEMİ BAŞLADI

KAHTA  DERNEKLER FEDERASYONU’NDA OSMAN ASLAN DÖNEMİ BAŞLADI

Kahta  Dernekler Federasyonu’nun (KAHTA-FED ) 5. Olağan Genel Kurulu toplantısında, 20 Köy Derneğinin katıldığı Postin Derneği Başkanı Osman Aslan yeni başkan seçildi.

2013 yılında  İstanbul sultangazi’de kurulan kurulan Adıyaman ili Kahta ilçesi Dernekler Federasyonu (KAHTA –FED ) zamanı dolduğu Siyasete atıldığı için görevinden istifa eden  Av. Ali Yücel adaylıktan çekildiğini istifa ettiğini söyledi.

Sultangazi 50. Yılda Pazar günü Federasyon üyesi ÇOBER derneğinde  yapılan oylamada  2 aday’ın yarıştığı kongrede Teşikan Dernek Başkanı Kemal Karakuş  13  Postin Dernek Başkanı Osman Aslan  17 oy alarak Kahta dernekler Federasyonun yeni başkanı oldu .

Toplantı sonunda Teşekkür konuşması yapan Osman Aslan kurul toplantısına katılan herkese teşekkür etti. KAHTA FED’in  önceki yönetimine teşekkür eden ASLAN  şöyle devam etti:

STK’ların içinde bulunmak, hemşerilerimizin dertleri ile dertlenmek,” Yani topluma faydalı olmaktır. Topluma, hemşerilerimize faydalı olurken birçok şeyden fedakarlık yapmak zorundayız. Bu vasfı taşımak, toplumun derdi ile dertlenmek büyük bir vicdani sorumluluktur. İnşallah   yeni yönetim ile bu yükü alacak ve bir sonraki başkana devretmek için çok çalışacaz” dedi

OsmanAslan Kimdir

1986 yılında Adıyaman Kahta ilçesi Damlacık Köyünde Dünyaya geldi .İlkokulu köyde tamamladı Kahta İmam Hatip Lisesisine yatılı olarak başladı,.lise Son sınıfta Bursa Yıldırım imam Hatip Lisesinden Mezun oldu, 2007 yılında Malatya Pütürge ilçesinde Diyanet işleri Başkanlığında İmam Hatip olarak Göreve Başladı.

2013 yılında Malatya İlahiyat Fakültesinden Mezun oldu. 2014 yılında Milli Eğitim Bakanlığında Ağrı- Hamur ilçesinde göreve Başladı.2019 yılında Kayseri Erciyes İlahiyat Fakültesinde Tefsir anabilim dalında Yüksek Lisans yaptı.

2017 yılında sultangazi Recep Tayip Erdoğan İmam Hatip Lisesine tayin oldu,.Yine Sultangazide Hacı ayşe Hatun Anadolu Lisesinde Müdür Yardımcılığı ,Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesi’nin ve Fuat Sezgin Anadolu Lisesinin  Kurucu  Müdürlüğünü Yaptı. Kahta Federasyonunda Postin Dernek Başkanı  ve Federasyonun Genel Sekreterliğini Devam etmekte olup, Hasan Celal Güzel Anadolu Lisesinin Müdürü Olarak Görevinin Başındadır. Pusula Haber Emin Doğan

KAHTA  DERNEKLER FEDERASYONU’NDA OSMAN ASLAN DÖNEMİ BAŞLADI

Pusula istanbul Gazetesi

KAHTA  DERNEKLER FEDERASYONU’NDA OSMAN ASLAN DÖNEMİ BAŞLADI

Yorum İçin Tıklayın

Bir Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

En Çok Okunanlar

çok içmek